Про конфлікт з Кароль, кар'єру Горбунова та долю "Голосу": інтерв'ю з продюсером Завадюком

2 вересня 2022, 15:00
Читать новость на русском

Кожен, хто бодай раз бачив "Голос країни" чи "Танці з зірками", хотів зазирнути за лаштунки цих гігантських проєктів. Саме тому ми взяли інтерв'ю у Володимира Завадюка – людини, яка творить сучасну телеісторію, а нині й найбільші благодійні перформанси, просякнуті любов'ю до України.

В останні дні літа, коли країна зазвичай потирала руки в очікуванні нового осіннього телесезону, 24 канал поспілкувався з Володимиром Завадюком – креативним продюсером найпопулярніших шоу на українському ТБ. Безперечно, повномасштабна війна змінила наше телебачення і ще взимку "заморозила" безліч розважальних проєктів. Тож Завадюк натякнув нам, коли чекати на повернення в ефір 12 сезону "Голосу країни", який обірвався на 5 випуску в лютому, і яка доля чекає на 6 сезон "Танців з зірками", в який уже покликали Дашу Астаф'єву та Анну Кошмал.

Читайте також Про всиновлення дитини, мову, гастролі за кордоном: щире інтерв'ю з MamaRika

Чому Володимир Завадюк вибачався перед Астаф'євою просто в нашому інтерв'ю? Що думає про Тараса Тополю, який героїчно боронив країну на Харківщині, та хто з зірок врятував його з Урядового кварталу в перший день війни? Про все це й більше читайте в нашому ексклюзиві в рамках проєкту "Інтерв'ю24".

Інтерв'ю з Володимиром Завадюком у відеоформаті

Якби не Єфросиніна, я б не виїхав з Києва, – про перші дні війни та сім'ю у Вінниці

Як для вас почалася війна? Чи готувалися ви до 24 лютого, і чи збирали "тривожну валізку"? Адже в шоу-бізнесі говорили про війну. Позитива, наприклад, військові попереджали про вибухи, сирени.

Я до 24 числа не готувався, як і не готувалася вся наша команда, тому що в цей час ми активно бродкастили "Голос країни" і готувалися до зйомок другого сезону "Ліпсінк батлу", які мали б відбутися у вихідні. Тому всі ми були в повному робочому стані, і думати про війну в нас не було часу, як і в більшості українців.

Чи готував я "тривожну валізку"? Зізнаюся, ні. Чи вважаю це правильним кроком? Ні. Я вважаю, що "тривожна валізка" наразі має бути в кожного з нас. І це обов'язкове правило – з документами, з речами, які потрібні, які знадобляться при першій нагоді.

Володимир Завадюк за лаштунками "Голосу країни" / Фото з пресслужби 

Як я розумію, війна застала вас у Києві. Однак знаю, що з Києва ви виїхали на захід України. Де ви були, і хто був поряд з вами в перші дні війни?

Я зазвичай дуже добре сплю, можливо тому, що багато працюю, але за два тижні до цього я дуже погано спав, постійно прокидався вночі. Я пам'ятаю цей день, коли прокинувся о 4 ранку ще до вибухів. Я подивився новини, звернення путіна, і вже після цього почалися вибухи. Оскільки я мешкаю в Урядовому кварталі, було зрозуміло, що в ці перші дні це місце, можливо, найнебезпечніше. Хоча зараз багато хто каже, що це найбезпечніше місце.

Я прокинувся, через пів години після цього почув вибухи й почав писати, дзвонити всім моїм близьким людям. У тому числі всій моїй команді. Повідомлення традиційні того ранку з текстом: "Прокидайся. Війна". Я пам'ятаю, як хаотично збирав свою "тривожну валізку" й переписувався з колегами. Я одразу написав, що тим, кому страшно, можуть приїжджати до мене, я знайду місце для всіх вас.

До мене приїхало двоє моїх колег – це моя асистентка Маша, в якої, до речі, вся родина в Маріуполі була. Вона сама родом з Маріуполя, і зараз залишилася без нічого. І один з наших стар-менеджерів Вова. Ми провели майже весь день в Урядовому кварталі в мене вдома – дивилися новини, "Сніданок з 1+1".

Після цього Маша Єфросиніна запропонувала поїхати до неї за місто, в її будинок, де вже були її друзі. Ми зрозуміли, що це правильне рішення, зібралися дуже швидко й поїхали.

Володимир Завадюк з Машею Єфросиніною / Фото з інстаграму продюсера

Наступного ранку ми виїхали на захід України і довгий час були в Трускавці, де теж дуже небайдужі люди, які стали нам друзями, допомогли нам і прихистили нас. Але дорогою до Трускавця ми ночували й зупинялися під Тернополем. Не так давно в те мирне, тихе місто, де ми перебували, потрапили ракети.

А потім почалося багато роботи, багато проєктів, які допомагали відволікатися від подій і повертали до життя.

До теми Росіяни обстріляли дім, де зупинялася Маша Єфросиніна: в якому місті це було

Виявляється, у перші дні війни у вас була зіркова компанія. Ще хтось зі знаменитостей написав вам традиційне "як ти?", і кому писали ви?

Я хочу, щоб усі ми розуміли, що взагалі в житті, особливо в ці дні, я не ділив людей на зірок і не зірок, для мене це колеги перш за все, це одна команда. Це люди, які в цей момент виявилися іноді ріднішими за дуже рідних мені людей. Я зараз кажу про Машу. Я їй дуже вдячний, тому що якби не вона, я б не виїхав з Урядового кварталу, залишився б у Києві ще надовго.

Звісно, мені писало багато колег, багато артистів. І так само я писав багатьом. Крім того, у Вінниці мій будинок, будинок моєї бабусі на два тижні перетворився в пункт прийому біженців – і колег, і друзів колег, і друзів з індустрії, яким потрібно було переночувати в дорозі на захід України. Тому я вважаю, що важливо завжди бути людиною, але в ці дні кожен з нас по-особливому зрозумів це.

Ви згадали про сім'ю у Вінниці. Тобто ви рідних нікуди не евакуйовували, вони залишалися в місті? І де, власне, є зараз?

Насправді в мене досить самостійна родина, її не просто кудись евакуювати. Вони завжди вирішують самостійно, де вони мають знаходитися й що робити. Моя мама лікар, тому зрозуміло, що перш за все її обов'язок – бути у Вінниці. Вона працює постійно в лікарні, працює з військовими.

Володимир Завадюк з мамою / Фото з інстаграму продюсера

Моя рідна тітка і її діти перебувають за кордоном, тому що в день війни в неї народилося двоє дітей. Це дуже радісна й одночасно сумна для нас подія.  Враховуючи, що на цей момент у неї три маленькі дитини, вони всі перебувають зараз в Іспанії. Ми на постійному телефонному, відеозв'язку, наскільки дозволяє час.

Сестра моєї бабусі теж зараз мешкає разом з мамою у Вінниці, тому моя родина розділилася. Мій дядько – головний лікар онкодиспансеру. Це його обов'язок бути у Вінниці й допомагати тим, кому зараз це особливо потрібно. За це я їх дуже поважаю і дуже пишаюся ними.

Ви досить емоційно відреагували на "приліт" по Вінниці, який трапився 14 липня. Чи були ваші рідні цього дня в місті?

Звісно, коли це місто, в якому ти виріс, ти знаєш ці вулиці, ти бував там дуже багато разів. І Будинок офіцерів, в який влучили ракети, сформував тебе і, можливо, твою мрію стати журналістом, працювати з зірками, працювати на телебаченні, робити великі шоу. Тому що в моєму дитинстві саме в цьому будинку відбувалися всі концерти українських зірок і не тільки. Зараз так само вони відбувалися там. Ми знаємо про жахливу подію, яка сталася з командою ROXOLANA в день її виступу у Вінниці. Це дуже страшно… З ROXOLANA ми знайомі ще з часів "Голосу країни", де вона потужно про себе заявила і зараз створює дуже сильну музику.

Так, моя родина була в ці дні у Вінниці. І, до речі, моя мама знає тих лікарів, які загинули в тому центрі, який був у будинку, куди влучила ракета. Тому ти відчуваєш це зовсім інакше, коли твої рідні знають цих людей, і коли вони перебувають саме там, куди б'ють ракети.

Нагадаємо,  у день ракетного удару по Вінниці співачка  ROXOLANA приїхала в Будинок офіцерів з концертом у рамках благодійного туру "Тримайся". За кілька хвилин до обстрілу частина її команди припаркувалася на центральній площі міста. Ракети нібито влучили за сім кроків від них.

Так, 25-річний звукорежисер Євген Коваленко отримав важкі поранення і помер у "швидкій". Ще одного хлопця Андрія доправили до лікарні. 

"росія – дно, росія не зупиниться", – як підтримали колеги з-за кордону

Ви також спілкуєтеся з закордонними режисерами, шоу яких адаптуєте в Україні. Зокрема з британськими колегами. Чи об'явилися вони в перші дні війни і як відреагували на війну?

Першою людиною, яка написала мені дуже рано-вранці, була Сас – це форматний менеджер "Голосу країни". Ми з нею постійно перебуваємо на зв'язку. Вона дуже переймається й дуже переживає. І зрозуміло, що вона написала повідомлення зі словами підтримки, але паралельно з цим написала, що це жахливо, що росія – дно, і росія не зупиниться.

Це було страшно читати, але так, дуже багато колег з-за кордону вийшли на зв'язок у перші дні й намагалися допомогти і можливостями, і проєктами, і порадами. Усі вони допомагали нам після цього з нашим подіями, які ми робили за кордоном, з нашими великими марафонами. Тому я дуже вдячний. І одразу постиралися кордони, будь-які бар'єри. Ми відчули, що наші колеги з-за кордону готові нам допомагати, робити з нами продукт. Це досить класно. Я думаю, що справжні серйозні великі продакшени ще попереду.

Знаю, що ваші закордонні колеги були вражені тим, як швидко ви організовуєте всі благодійні марафони, всі благодійні концерти і проходите бюрократичні моменти, як швидко з ними справляєтеся. Тому Україна в цьому плані теж стала для них своєрідним відкриттям?

Так, я думаю, що наша команда перш за все стала відкриттям. Але ви маєте розуміти, що в нас не було іншого вибору, у нас війна. І про це потрібно заявляти на весь світ, потрібно розповідати людям про те, що відбувається насправді, які жахи творить росія. І паралельно з цим показувати, що ми творчі, талановиті, розумні.

Тому що паралельно з жахами Європі важливо бачити, наскільки сильні ми є. І це не тільки про bravery (хоробрість, – 24 канал), це ще й про нашу креативність, талановитість. Культурний фронт дуже важливий.

Тому в нас не було іншого вибору. У нас були дуже стислі терміни, у нас був дуже стислий таймінг і нам потрібно було в ці строки зробити великі події.

Між нами прірва, яка ніколи не заросте, – про родичів у росії та сестру, яка виїхала

У вас є родичі в Москві. Ще в лютому вони нібито відкрито говорили про війну. Де вони зараз, і чи не змінилася їхня позиція за ці шість місяців війни?

У мене є троюрідна сестра, яка мешкала в росії, але виїхала в перші тижні війни. Тому що вона українка, вона не може більше жити в Москві. Я поважаю її за цю позицію, вона художниця. Вона паралельно завжди говорила про Україну в росії, для неї це було дуже важливо. Вона мешкала в росії, де на той час був її чоловік. Але перші пости про Україну, про війну з'явилися в її інстаграмі ще до того, як вона виїхала.

Зараз вона перебуває за кордоном. Вона досить творча людина, тому існувати в тій системі координат, яка є в росії, вона не може. Крім того, головним її поінтом було те, що вона не може більше жити й існувати в країні, яка обстрілює будинок її батьків. Я думаю, що це особиста драма і вчинок, який вартує поваги. Тобто люди, які виїхали з росії і більше не мають нічого спільного з нею, на правильному шляху.

Щодо інших моїх родичів і колись важливих мені людей в росії. На жаль, вони досі там, і ми з ними зараз не спілкуємося, тому що між нами прірва. І ця прірва ніколи не заросте.

Багато хто, на жаль, залишиться в минулому, – хто з селебриті розкрився по-новому

Війна дійсно показала, хто є хто, і відкрила очі на багатьох людей навіть з близького оточення. Тож ви, як продюсер, напевно, по-іншому подивилися й на деяких зірок, адже зараз в українців з'явилися нові кумири. Чи є знаменитості, які під час війни розкрилися для вас по-новому?

Насправді так. Ви знаєте, що війна змінила дуже багатьох людей й оголила позицію дуже багатьох людей. І ті люди, в яких чітка позиція розуміння своєї домівки, своєї мови, своєї місії і свого коріння, з цими людьми ми готові продовжувати діалог далі в плані наших проєктів.

Що стосується нових зірок, то треба розуміти, що час, в якому ми живемо, дуже цікавий, тому що відбувається неймовірний підйом української музики, на який ми всі так довго чекали. Це час нових героїв. І про деяких героїв, яких ми пам'ятаємо, забудуть. Це потрібно розуміти. Багато хто, на жаль, залишиться в минулому. Особливо ті люди, які неактивні зараз.

І мені дуже приємно бачити, що з'являється нова генерація українських артистів, які співають якісну, круту музику українською мовою, які не вважають, що українською не можна написати хіт, що українська буде звучати не так класно. Ні, ні, це все про минуле.

Українською мовою можна говорити про будь-що – співати, спілкуватися, вести серйозні наради, говорити з коханою людиною. Українською мовою можна говорити і про пристрасть, і про секс. Українська мова неймовірно милозвучна. І мені приємно, що більшість нових артистів, які з'являються зараз, це артисти, які вперше вийшли на велику сцену саме в "Голосі країни". Усі нарешті зрозуміли, що "Голос країни" був, є і буде головною сценою і проєктом, який завжди був про генокод нашої нації і про українську музику.

Тому ті, хто так довго чекали на свій шанс, кого інколи не помічали, кому інколи ми відмовляли в ефірі, тому що недостатньо хітів, нарешті зазвучали. Це і KOLA, Khayat, Laud, ROXOLANA, яка неймовірно захоплює мене своєю творчістю, тим, як тонко відчуває час, як класно в ній поєднана і традиційність, і жіночність, і сучасність, і інновації.

Laud, ROXOLANA на концерті в Старокостянтинові / Фото з інстаграму Laud

Цікаво "Будь ласка, випусти її": ROXOLANA презентувала пісню Скрябіна, яку просив її загиблий колега

Це дуже класно. І навіть Лілу45 записала альбом українською мовою. Я його другий день слухаю, мені він теж дуже подобається. Проте не хочеться плутати якісний продукт з тим продуктом, який може з'являтися паралельно зараз. Тому що я за якісну музику, я за якісні тексти, і я за щирість. Мені здається, всі абсолютно чітко мають розуміти – зі щирою метою це зроблено. Тому я вважаю, що щирі герої будуть звучати і після війни. Після війни на нас чекає абсолютно нова генерація артистів, ведучих, телеперсон, телевізійних персонажів, людей, які працюють в командах, і продюсерів навіть.

Ви заговорили про щирість. Після 24 лютого чимало артистів, які 8 років "паслися" в росії, повернулися в Україну й намагаються завойовувати любов української публіки. Це і Макс Барських, і Світлана Лобода, і Іван Дорн, і Віра Брєжнєва. Ви б ризикнули взяти когось з них у своє шоу, чи все ж побоялися б суспільного осуду?

Я вже казав попередньо, що ті люди, які мають чітку позицію, з ними ми готові продовжувати діалог. Це не означає, що ми вже затвердили або готові будемо затвердити їх для участі в одному з наших проєктів. Я не готовий зараз говорити про конкретні імена, тому що вважаю, що треба розмовляти з цими артистами, з цими зірками.

Але ті люди, які мають чітку проукраїнську позицію, мають право звучати.

Читайте також "А де Макс служить": Тарас Тополя підколов Барських, який фотографувався у формі ЗСУ

Чи засуджує Завадюк Потапа і що думає про Тараса Тополю

Ви завжди наголошували, що у ваших проєктах знімаються найактуальніші знаменитості, про яких говорять, які на часі. Зараз досить неоднозначна ситуація склалася з Потапом – тренером "Голосу країни", з Владом Ямою – суддею "Танців з зірками". Вони виїхали з України й усі шість місяців про них говорять у досить негативному ключі. Як ви до цього ставитеся, і чи не повпливає це на вашу співпрацю в майбутньому?

Про співпрацю в майбутньому поки що зарано говорити, тому що всі ми чекаємо на доцільність відновлення великих подій в ефірі. Ми живемо в такий непростий час, що засуджувати відверто когось, особливо в мережі, в інтерв'ю, в інстаграмі, – це дуже неправильно, тому що це працює тільки на руку агресору. Усі ми маємо згуртуватися у спільній боротьбі. Це вибір абсолютно кожної людини, це, перш за все, її життя.

Що стосується Потапа. Я не погоджуюся з тим, що він є неактивним. З перших днів війни він дуже активно веде свій інстаграм. Можливо, комусь цього замало, проте він активно звертався і звертається і до колег в росії, і до російських зірок, і показує все, що відбувається в країні, паралельно бере участь у благодійних концертах, продюсує Настю Каменських. 

Крім того, вони разом з NK під час концертів збирають кошти для ЗСУ й уже передали понад 75 мільйонів гривень благодійної допомоги. Тому я вважаю, що його участь достатньо активна.

Хто де зараз перебуває – це вибір кожної людини. І я точно не та людина, яка має право засуджувати це на даний момент.

Потап на благодійному вечорі в Чикаго / Фото з інстаграму репера

Не пропустіть Настя Каменських нарешті пояснила, чому Потап досі не повернувся в Україну

Багато хто порівнює перших зірок країни з тими артистами, які наважилися взяти до рук зброю. Наприклад, з Тарасом Тополею, з Андрієм Хливнюком з "Бумбоксу". І на контрастах, можливо, виглядає, що інформаційної боротьби замало.

Я вважаю, що тут треба конкретно запитати в Потапа. Але в кожного свій фронт, і тільки час покаже, хто, де і що зробив для країни. 

Якщо говорити про Тараса Тополю, Андрія Хливнюка. Тарас Тополя взагалі був маломедійною особистістю, він рідко з'являвся в різних розважальних телешоу. Так само Андрій Хливнюк – у його біографії є тільки "Х-фактор", і на цьому крапка. Чи розглянули б ви їх для співпраці у своїх майбутніх проєктах? Як ви ставитеся до цих зіркових захисників?

Звісно, ми і раніше розглядали їх для участі в "Танцях з зірками", і в "Голосі країни" насправді. І вели переговори з Тарасом Тополею минулого року про участь у "Танцях", проте в нього був надто щільний графік.

Іноді мені, як продюсеру, зараз навіть трошки соромно, що я недооцінював когось із них. Я зараз кажу про Тараса Тополю, тому що я відкрив його абсолютно з іншого боку. І це не може не захоплювати. Це знову ж таки його особистий вибір – бути на фронті з рушницею. І це про сміливість. Ця людина точно увійде в історію.

Я думаю, дуже своєчасно він заспівав з Едом Шираном. Це дуже класна колаборація вийшла. У мене цей трек декілька місяців був на постійному репіті. Я вважаю, що Тарас Тополя – це один з героїв нового часу, абсолютно.

І до речі, він брав участь і в наших подіях, сподобався нашій команді своєю простотою і щирістю. Я думаю, що абсолютно трушні люди – це ті люди, до яких ми будемо далі тягнутися.

Тарас Тополя на фронті / Фото з інстаграму гурту "Антитіла" 

Нагадаємо, у травні гурт "Антитіла" заспівав на телемарафоні Save Ukraine — #StopWar, щоправда, не біля Бранденбурзьких воріт у Берліні, а з вокзалу в Києві. Тоді Тарас Тополя вперше виконав свій хіт Hello англійською мовою.

Ці шоу потрібні людям, – що буде з "Голосом країни" і "Танцями з зірками"

Війна "заморозила" чимало ваших проєктів – 12 сезон "Голосу країни", який гучно прогримів у січні, але так і не завершився, новий сезон "Танців з зірками", у який ви запрошували і Дашу Астаф'єву, і Анну Кошмал зі "Сватів". Що буде з цими телешоу?

До речі, Даша Астаф'єва – це ще одна людина, яка відкрилася з зовсім іншого боку. Якщо вона дивиться це інтерв'ю, я теж захоплююся Дашею. Я знаю, що між нами було декілька суперечок, і я б ще раз хотів вибачитися за них перед тобою, Дашо. І безумовно, якщо "Танці" будуть далі, а я впевнений, що вони будуть, Даша обов'язково буде в них і буде танцювати.

Даша Астаф'єва на "Танцях з зірками" / Фото з інстаграму проєкту

Що стосується наших проєктів. Зараз ми проходимо глобальні дослідження щодо ринку, щодо доцільності проєктів. Але я як продюсер великих подій вважаю, що людям потрібні проєкти, які можуть їх надихати, які можуть їх мотивувати, які показують, що українці талановиті, сучасні, креативні, і це теж наша зброя – наші люди, наш талант, музика і мистецтво. Тому що без культури немає країни, це дуже важливо. Тому я впевнений, що ці великі проєкти, великі події, безумовно, зміняться, змінять свій вектор, змінять своє наповнення. Безумовно, вони мають бути on the same page (на одній сторінці, – 24 канал) з часом, в якому ми живемо. Але я впевнений, що вони будуть мати місце, і люди за ними дуже скучили. Ці шоу потрібні людям.

Про те, чи станеться це найближчим часом, ви дізнаєтеся з офіційних прес-релізів, з новин і нашого інстаграму. Звісно ми думаємо про це, тому що 1+1 production, наші великі шоу завжди були трендсеттерами на ринку. І ми будемо лишатися ними й далі. Ми розглядаємо таку можливість і бачимо великий запит від користувачів у соцмережах щодо цього.

Володимир Завадюк з Надею Дорофєєвою на зйомках "Голосу країни 12" / Фото з пресслужби

Цікаво На "Танцях World of Dance" пояснили, як покарали зрадницю Тетяну Денисову, що сиділа в суддях

Що зараз з учасниками "Голосу країни", які потрапили до наступних етапів? Ваша співпраця з ними на паузі? Ви якось повідомили їм, що зйомок не буде?

Звісно, наш кастинг-відділ, наша кастинг-директорка Катя Шишкіна перебуває з ними на постійному контакті. Крім того, на початку війни ми разом зі "Сніданком з 1+1" в інстаграмі організували наш спільний невеличкий проєкт, який називався "Музична оборона". Це той проєкт, де учасники "Голосу країни" й інші виконавці викладали свої пісні, саундтреки до часу, в якому ми живемо, і які пов'язані з війною, зі супротивом України проти росії.

Я впевнений, що ще буде один великий концерт або якась збірка, куди обов'язково увійдуть усі ці композиції. Тому що частина з них уже стала історією, частина з них є справжніми хітами, саундтреками нашого часу. Ми перебуваємо в постійному діалозі з нашими учасниками, тому що для нас важливо, що з ними відбувається, і де вони перебувають також.

Про конфлікт з Кароль, трансформацію Осадчої та кар'єру Горбунова

Минулого року всі активно обговорювали ваш конфлікт з Тіною Кароль. Зараз вона часто з'являється на ваших благодійних заходах. Чи налагодилися ваші стосунки з Тіною під час війни, чи, можливо, ніякого конфлікту й не було?

Ви знаєте, за час роботи з Тіною складних моментів було багато, проте це не конфлікт, це просто робочі моменти, в яких хтось хоче бачити конфлікт. І це теж абсолютно нормально.

Ми зараз співпрацюємо з Тіною в усіх наших марафонах, у наших проєктах разом з "Динамо". І я вдячний Тіні за те, що вона брала участь у кожному з них – починаючи зі Save Ukraine і закінчуючи Match for peace. Безумовно, ми з Тіною рідні люди. Тому ми й зараз перебуваємо на зв'язку одне з одним, цікавимося, як справи. Ми дуже багато часу працювали разом, і це абсолютно нормально.

Володимир Завадюк з Тіною Кароль / Фото з інстаграму продюсера

Нагадаємо, у грудні 2021 року Тіна Кароль пояснила, що пішла з "Голосу країни", бо "в інтригах та хайпі не готова брати участь". "Я все-таки можу дати трішки більше професіоналізму та якості, тому прямо сказала – вам треба звертатися до інших героїв", – цитувала співачка слова, з якими зверталася до продюсерської команди Завадюка.

Ви також тісно співпрацювали з Катею Осадчою, яка була ведучою "Голосу країни". У волонтерську роботу вона включилася з перших днів війни – запустила телеграм-канал "Пошук зниклих", соціальний проєкт "Знайти своїх". Як ви прокоментуєте таку трансформацію Каті Осадчої? Чи повернеться вона до свого гострого, провокативного образу зі "Світського життя"?

Ви знаєте, Катя Осадча не стала менш гострою, просто треба дуже чітко відчувати і розуміти час, в якому ми живемо. І це те, про що я казав раніше – хтось з наших улюблених героїв уже лишився в минулому, а хтось продовжує багато працювати й, безумовно, залишиться героєм нового часу.

І це нова роль Каті, за яку я дуже її поважаю. Це дуже крута місія – шукати зниклих. З розповідей Каті знаю, як складно особисто переживати всі ці історії.

Проте я думаю, що "Світське життя" нікуди не зникне й обов'язково буде після війни. Тому що на нас з вами, безумовно, чекають і концерти, і події, і нові зірки. Усе це буде, але зараз інший час, і в кожного з нас інша місія. Важливо її розуміти і йти з цією місією до кінця, наскільки ти можеш. І бути чесним і з собою, і з людьми.

Чоловік Каті Осадчої Юрій Горбунов теж включився у волонтерські ініціативи. Однак якщо раніше вони були топ-ведучими країни й королями прямих ефірів розважальних проєктів, то зараз змістили фокус. Юрій Горбунов, наприклад, долучився до команди ранкового шоу "Сніданок з 1+1". Чи можна вважати, що через відсутність великих розважальних проєктів відбувся своєрідний спад його кар'єри?

Ні, звісно. Я вважаю, що Катя і Юра були й залишаються топ-ведучими. Вони є улюбленцями мільйонів людей у нашій країні. Просто місії кожного з них зараз різні. Те, що Юра працює у "Сніданку з 1+1" – це перш за все для глядачів. Тому що вони люблять Юру, звикли до нього, довіряють йому.

Окрім того, Юра починав з ранкового проєкту на "Новому каналі", з "Підйому" з Машею Єфросиніною. Я думаю, що для нього це дуже класний новий челендж і ще одне телевізійне життя, яке він зараз проживає у "Сніданку з 1+1". Тому я не відчуваю ніякого спаду в кар'єрі Юри, ні. До того ж "Сніданок з 1+1" – це одне з найуспішніших і найбільш рейтингових шоу країни, лідер у своєму сегменті.

Володимир Завадюк з Катею Осадчою та Юрієм Горбуновим / Фото з інстаграму продюсера

Сценарій пишеться артистами, – про інтриги та "брудну білизну" на телешоу

Знаю, що ви досить спокійно ставитеся до критики. У мережі вам як продюсеру "Голосу країни" та "Танців з зірками" часто "прилітало", що у ваших телешоу забагато скандалів, забагато інтриг, "брудної білизни". Тож чи зміниться цей ваш підхід до проєктів після війни, і чи вважаєте, що це справді було недоречно? 

По-перше, до будь-якої критики я ставлюся абсолютно відкрито. Я читаю коментарі, і якщо вони написані щиро, людьми, які справді так вважають, – це шанс змінити себе й подивитися на те, в чому ти, можливо, недопрацював.

Що стосується наших шоу, то я вважаю, що ці шоу перш за все про мрію, натхнення і шлях до цієї вершини. Це шоу про неймовірну трансформацію. Ви знаєте, зараз дуже багато людей, які до цього писали коментарі, що дуже багато скандалів у шоу, пишуть, як вони скучили за великими шоу. Я думаю, що люди тільки зараз зрозуміли справжню мету цих проєктів, і про що ці проєкти.

І дуже важливо розуміти, що сценарій до кожного з наших проєктів пишеться артистами, які беруть у них участь. І це абсолютно нормально, коли під час підготовки до великого проєкту, коли на кону стоїть усе, як у "Танцях з зірками", люди сваряться одне з одним, кохаються, люблять, цілуються, пліткують. Люди, ви все це робите в житті, і це абсолютно нормально. Це про нас, про людей. Але я вважаю, що добро завжди має перемагати зло, перемагати той негатив, який може бути всередині. Це те, що ми зазвичай намагалися донести в наших шоу.

Дуже хочу, щоб ви звернули увагу, що наші шоу завжди були не просто телепродуктом, не просто розвагою. Це був контент, який завжди говорив про українську музику, для якого завжди був важливий генокод нації, цінності і відкритості, і свободи, і правильного ставлення до людей з інвалідністю, і свідомого ставлення до людей ЛГБТ. Для нас важливо формувати сучасне суспільство. Тому що все, що пов'язане зі стереотипами, залишилося десь у минулому разом з тими героями, які досі про ці стереотипи говорять у мережі, за що мені соромно.

Володимир Завадюк за лаштунками "Танців з зірками" / Фото з пресслужби

Нагадаємо, у травні 2021 року Завадюк зізнався, що роман Тіни Кароль і Дана Балана на "Голосі країни" був "синтетично створений": "Моє завдання, як продюсера, було змусити повірити Дана в те, що він цікавий Тіні, а Тіну – в те, що Дан нею цікавиться".

Однак потім поспішив додати: "Це створена історія, яка стала реальністю", і вибачився перед прихильниками Кароль і Балана, "яких могла образити хибна інтерпретація" його висловлення.

Разом з хейтом у коментарях я помітила, що публіка неодноразово писала про те, що хоче побачити вас на паркеті "Танців з зірками". Чи наважитеся ви кинути собі такий виклик?

До речі, так. Крім хейту зазвичай дуже багато позитивних коментарів. Це класний баланс, тоді шоу цікаві глядачу.

Ви знаєте, ні, тому що мої справжні виклики – це нові цікаві проєкти й великі телешоу. Мої справжні виклики – це і навчання, і спорт, і те, в чому можна ставати краще. А танцювати на паркеті – це справа за головними героями, яких люблять софіти, за зірками. Наша справа підсвічувати зірок правильно, щоб вони сяяли.

Як Завадюк відреагував на закриття телеканалу Ахметова

У липні закрився телеканал "Україна" Ріната Ахметова, який був вашим головним конкурентом по розважальних шоу. Як ви на це відреагували і чи не думали взяти до себе в команду когось з "України", адже без роботи залишилося багато зірок, фахівців?

Телеканал "Україна" був сильним гравцем на ринку, який також диктував моду на цьому ринку. Безумовно, був нашим конкурентом. Ми абсолютно нормально до цього ставимося. Звісно, закриття телеканалу "Україна" для всіх нас було шоком. Дуже багато колег і людей, з якими ми колись починали, лишилися без роботи. Звісно, ми завжди відкриті до ідейних, натхненних, креативних, тому, коли будемо мати можливість запросити людей до нас на роботу, ми залюбки це зробимо.

Кароль сама гримувалася, робила зачіску і прасувала сукню, – про благодійні концерти й куди йдуть гроші з них

Ми вже згадували про ще один ваш вектор роботи – це благодійні концерти, соціальні ініціативи за кордоном. Зокрема три телемарафони. Скільки вашій команді коштує організація одного такого телемарафону?

Для нас це дуже правильний новий вектор нашого розвитку. До речі, іноді я навіть засмучуюся, що багато телепродюсерів, яких я знаю, досить пасивно проявили себе в цей час. Тому що мені здається, що чим більше активності в цей час, тим краще. Але це їхній вибір, я нікого не засуджую. Кожен переживає цю війну по-своєму. Проте я вважаю, що всі ми маємо об'єднуватися заради спільних зусиль і далі продукувати контент – своєчасний, доцільний зараз, який і є культурним фронтом.

Так, три марафони – це Save Ukraine, Save Ukraine два та Embrace Ukraine в Амстердамі. Три величезні події в дуже короткі терміни, які зроблені зусиллями великої команди. Я дуже вдячний усім колегам з 1+1, які долучилися, колегам зі Суспільного, які разом з нами робили ці марафони, колегам з Atlas, без них нічого не відбулося б, колегам з Київстару, з "Динамо".

Безумовно, я не можу розголошувати бюджети, тому що це завжди було комерційною таємницею. Проте найбільше грошей ми витрачали на логістику. Нам дуже допомагали країни, які нас приймали. Ми за це їм дуже вдячні. Вони допомагали часто й організацією, і стаффом (персоналом, – 24 канал), і технікою на майданчиках, і дозволами.

Володимир Завадюк з організаторами телемарафону Embrace Ukraine / Фото з інстаграму продюсера

Найскладніше було робити телемарафон у Берліні біля Бранденбурзьких воріт. Ця ідея від початку здавалася взагалі mission impossible (місія неможлива, – 24 канал). Це знакова локація для всього світу, і там мала звучати Україна. Ми це зробили спільною командою. Нам допомагали наші колеги з Естонії, які працювали разом з нами як телевізійна команда.

Я вважаю, що ці події мали перш за все показати, як Україна героїчно бореться з росією, але в той самий час показати, що Україна – це і є Європа. Ми не приїхали в Європу зараз, а ми і є Європа. Ми є ви. І тому ця війна особливо небезпечна для всього світу.

Ми розумні, креативні, прогресивні, модні, стильні й дуже інноваційні. Дуже важливо, що за ці пів року вся Європа про це дізналася. І це ще одна важлива місія – не лише показувати жахи, які відбуваються в Україні, але й надихати інших. Тому що дуже часто кажуть, що європейці стомилися від поганих новин. Це правда. Тому їм важливо розуміти, що ми сильні партнери. Для нас це дуже важливо.

Українські зірки на телемарафоні Save Ukraine в Берліні / Фото з інстаграму Володимира Завадюка

За ці марафони ми зібрали понад 55 мільйонів гривень на допомогу Україні, на допомогу українській армії. Ми збирали ці гроші разом з Мінсоцполітики, з United24. Також ми робили події Match for peace у багатьох містах Європи. Наймасштабніший Match for peace, безумовно, відбувся в Польщі з класною сценічною роботою наших режисерів, які абсолютно геніальні для європейського ринку. Тому так, це місія. Я вважаю, що це ті завдання, які ми маємо виконувати зараз.

Ви заговорили про благодійні збори коштів на телемарафонах. Насправді різниця в пожертвуваннях колосальна: на першому телемарафоні у Варшаві ви зібрали рекордні 40 мільйонів гривень, у Берліні – 6, а в Амстердамі не дотягли до 3. Як ви ставитеся до такої невтішної статистики, і чому так відбувається, на вашу думку?

Я вважаю, що збори не є маленькими, якщо приплюсувати абсолютно всі події, над якими ми працювали, які ми бродкастили. Проте ми маємо розуміти, що ті збори, які були на початку війни, не порівняти з тими, які є зараз, враховуючи загальноекономічну ситуацію всередині країни і всередині Європи. Тому ми вдячні кожному, хто донатить досі на потреби України. Скільки б це не було, для нас це дуже важливо.

Слава Дьомін казав про те, що не всі гроші з благодійних концертів йдуть на благодійність. Що нібито деякі організатори беруть відсоток собі за організацію, деяким артистам платять гонорари, а все, що лишилося, йде у благодійні фонди або конкретно на речі на фронт. Як це працює у вас, і чи ваші артисти виступають безкоштовно?

Я не знаю про такі досвіди. Якщо вони є, то я їх засуджую, тому що це ганебно. У нашому випадку всі гроші йшли саме на благодійність – одразу в Мінсоцполітики або на United24. Усі зірки під час наших подій виступають абсолютно безкоштовно.

Це дуже важливо і для нас, і для них. І той бюджет, який витрачається на виробництво подій, – це бюджет наших партнерів, який інвестовано в ці події й у те, щоб Україна звучала. За що ми дуже вдячні нашим партнерам.

Якщо на ваших подіях артисти працюють безкоштовно, то, можливо, через відсутність гонорару хтось зі знаменитостей відмовлявся від участі в них?

Ні, у нас досить сталі, круті зв'язки з усіма артистами, тому для нас не проблема домовитися з будь-ким, у кого знову ж таки є класна, чітка, зрозуміла, проукраїнська позиція і репертуар, є що транслювати і сказати суспільству, тому що це зараз дуже важливо. Тому ніхто нам не відмовляв, усі абсолютно розуміли, що це наразі безкоштовно. Багато з них були готові приїхати і за свій рахунок, і гримуватися самостійно.

Знову ж таки привідкрию з-за лаштунки. У нас на майданчику працювали і гримери, і стилісти, проте більшість артистів, враховуючи наш невеличкий штат, у перервах самостійно догримовувалися, самостійно одягалися.

Складно уявити, як, наприклад, під час Match for peace в Англії Тіна Кароль самостійно гримується, робить собі зачіску і навіть прасує свою сукню. Але це реальність. Тому що артисти зараз розуміють свою мету, розуміють, що всі гроші мають піти на допомогу Україні, на допомогу армії.

За останні два тижні багато зірок повернулися в Україну – це і Надя Дорофєєва, і Маша Єфросиніна, і Alyona Alyona, і Настя Каменських. Виникають підозри, що їхня поява приурочена до Дня Незалежності. Можливо, ви розповісте, чи планується якийсь захід на 24 серпня, адже раніше ви брали участь у таких великих івентах.

Так, минулого року ми робили велику подію "Ковчег", якою я дуже пишаюся. Це концерт класичної музики. Ця подія організована на світовому рівні знову ж таки декількома командами. Ця подія, до речі, можливо, отримає своє продовження в Європі.

Що стосується Дня Незалежності, то над ним традиційно працює команда Офісу Президента. Тому ми готуємося до інших подій, про які теж скоро вам розповімо.

Володимир Завадюк за лаштунками концерту "Ковчег "Україна" / Фото з пресслужби

Цікаво Каменських, Єфросиніна, Дорофєєва: зірки, які вперше за час війни приїхали в Україну

До слова, у День Незалежності в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" транслювали святоковий концерт, який майже дві доби знімали на станції метро "Майдан Незалежності". До нього долучилися найпопулярніші артисти – "Бумбокс", Kalush Orchestra, Джамала, Монатік, Тіна Кароль, Вєрка Сердючка, Go_A, Wellboy та інші. 

Він супергерой, але дуже простий, – про роботу з Зеленським

Раніше ви з Володимиром Зеленським працювали на один медіахолдинг і, напевно, зустрічалися з ним у кулуарах. Як вам зміни Зеленського, і яким ви пам'ятаєте його ще за часів телевізійної кар'єри?

Він завжди був лідером. Ми не працювали з ним близько. Ми стикалися з ним лише під час одного з прямих ефірів "Танців з зірками" – фіналу другого сезону, де він був одним із членів журі.

Він на мене справив враження неймовірно професійної людини – пунктуальної, щирої, виваженої. Це був класний досвід абсолютно. Він дуже простий.

Щодо Зеленського в наші дні. Безумовно, це суперзірка, супергерой для всього світу. Людина, яка є лідером нації, яка об'єднала навколо себе всю країну. І якщо казати про справжню сміливість, то це про нього, звісно. Я захоплююся ним.

Яке шоу Завадюк влаштує в День перемоги

Ви, як продюсер найбільших шоу країни, напевно, уже уявляли собі День перемоги. Який івент ви хотіли б організувати на честь Дня перемоги, і яким ви бачите святкування нашої перемоги?

Я думаю, що для кожного це буде дуже особисте свято, кожен відчує цю перемогу по своєму. Це, безумовно, буде свято крізь сльози, але я думаю, що це буде подія, яка відбудеться одразу в декількох країнах, у декількох столицях світу та об'єднає навколо себе людей з усієї планети. Тому що це перемога не тільки України, це перемога усього світу над тиранією, злобою і всім тим, чим зараз є росія.