Свекор принцеси Діани принц Філіп зробив чи не найбільше, щоб перша дружина сина Чарльза відчувала себе прийнятою в королівській родині. Ба більше, саме він доклав особливих зусиль до їхнього одруження 1981 року та покладав великі надії на цей шлюб.

До теми Тіло принца Філіпа перепоховають

Коли 1992 року союз принца Чарльза з Діаною Спенсер дав тріщину, то герцог Единбурзький виступив "самопроголошеним консультантом з питань шлюбу" й активно листувався з невісткою, щоб втримати її від розлучення. Колишній королівський придворний Пол Беррелл навіть стверджував, що принц Філіп "більше намагався врятувати шлюб Чарльза з Діаною, ніж його син".

Весілля принца Чарльза з принцесою Діаною / Фото Getty Images

До самої смерті принцеса Діана ніжно називала тестя татом, а королеву Єлизавету ІІ – мамою. Тому недивно, що вона обговорювала сімейні проблеми саме з принцом Філіпом. "З любов'ю, па", – завершувала Діана свої послання до нього. Опіку невісткою герцог Единбурзького проявляв не лише в листах, а й на офіційних заходах і вечерях, коли садив її поряд і всіляко залучав до розмови.

Варто знати Син Єлизавети ІІ поділився, як вона переживає смерть принца Філіпа

Фрагменти листування принца Філіпа з принцесою Діаною

  • "Ми не схвалюємо, щоб хто-небудь з вас мав коханців. Чарльз, як для людини в його становищі, нерозумно ризикував всім з Камілою. Я не можу уявити, щоб хтось у здоровому глузді пішов від тебе до Камілли. Така перспектива навіть не приходила нам у голову", – висловлювався принц Філіп про роман сина з Каміллою.
  • "Чи можете ви чесно заглянути у своє серце і сказати, що стосунки Чарльза з Камілою не мали нічого спільного з вашою поведінкою щодо нього у вашому шлюбі?" – цікавився герцог Единбурзький. Його послання були жорсткими, однак конструктивними.
  • "Мене особливо зворушив ваш останній лист, який довів мені, що ви насправді турбуєтесь", – відповідала принцеса Діана тестю.

Як світ оплакує принца Філіпа