Сумна новина про смерть принца Філіпа облетіла світ 9 квітня. У Великій Британії почався загальнонаціональний траур. По всій країні приспустили прапори на знак скорботи за чоловіком королеви Єлизавети II.

До слова 5 акторів, які грали принца Філіпа в кіно

Британці несуть квіти до королівського палацу

Втрату герцога Единбурзького оплакує не тільки монарша родина, але й вся Велика Британія. У Лондоні величезна кількість людей несуть квіти, плакати й подарунки під Букінгем та Віндзор, таким чином висловлюючи співчуття королівській родині. Тротуар поблизу палацу вкритий букетами. Багато хто засмучений та схвильований.

Однак влада та королівська сім'я закликає не покладати квіти на вулицях через пандемію коронавірусу.

Ми просимо громадськість не збиратися біля королівських резиденцій і продовжувати дотримуватися порад органів охорони здоров'я, в тому числі уникати зборів великими групами та мінімізувати кількість поїздок,
– повідомив прессекретар секретаріату кабінету міністрів.

Монарша родина також закликала зробити внесок у благодійну організацію замість того, щоб купувати букет квітів. Висловити співчуття сім'ї можна дистанційно: палац створив для цього онлайн-книгу. Єлизавета II зможе прочитати повідомлення від кожного. Тим часом королева вступила у стан жалоби та відійшла від державних справ.

Помер принц Філіп: що варто знати

  • 99-річний чоловік британської королеви Єлизавети II відійшов мирно зранку 9 квітня 2021 року.
  • Букінгемський палац поки що не назвав причину смерті герцога Единбурзького. Але відомо, що раніше у нього погіршився стан здоров'я, він довго перебував у лікарні та переніс операцію на серці. З того часу пройшло менш як місяць.
  • На смерть принца Філіпа відреагувала королівська родина. На офіційних сторінках прибрали радісні фото, а замість них поставили герби на знак скорботи.
  • Похорон принца Філіпа, скоріш за все, не буде державним, а військовим, за бажанням небіжчика. Служба пройде у каплиці Святого Георгія. На ній будуть присутні члени родини та представники деяких держав.
  • Пам'ять чоловіка королеви вшанували принц Гаррі та Меган Маркл. Онук герцога повинен прибути до Великої Британії, щоб бути з сім'єю. Меган залишиться вдома через вагітність.