Чоловік королеви Єлизавети ІІ 99-річний принц Філіп помер вранці 9 квітня у Віндзорському замку. Тоді Велика Британія та королівська сім'я вступила в стан жалоби, а члени монаршої родини поділилися скорботними дописами. Наступного дня після великої втрати спадкоємець британського престолу принц Чарльз виступив з офіційним звершенням від імені всієї королівської родини.

Варто знати Помер принц Філіп – чоловік британської королеви Єлизавети II

Принц Чарльз звернувся до громадськості після смерті принца Філіпа

Відео було заздалегідь записане у дворі заміської резиденції принца Уельського і герцогині Корнуольської Хайгров-Хаус, що в місті Глостершир. Старший син Її Величності вийшов з маєтку та виголосив сумну промову.

Він підкреслив, що вся монарша сім'я надзвичайно сумує за його "дорогим батьком". Принц Чарльз додав, що покійний принц Філіп впродовж 70 років був відданий не лише королеві Єлизаветі ІІ, а й всьому Сполученому Королівству.

"Я особливо хотів сказати, що мій батько останні 70 років надавав найвидатніше, віддане служіння королеві Єлизаветі ІІ, моїй родині, країні та Співдружності. Як ви розумієте, ми з сім'єю дуже сумуємо за батьком. Його дуже любили і цінували, і він був би так глибоко зворушений, що так багато людей тут, по всьому світу та в країнах Співдружності розділяють нашу втрату і наше горе", – висловився принц Чарльз.

Він додав, що принц Філіп "був особливою людиною", про яку сказали так багато зворушливих речей. "Це підтримує нас у цій конкретній втраті та в цей особливо сумний час. Дякую", – завершив принц Уельський.

Важливо Помер принц Філіп: біографія монарха

Що відомо про смерть принца Філіпа: