Діти та онуки принца Філіпа, який помер 9 квітня у Віндзорському замку, вшановують його пам'ять. Четвертий день поспіль королівська сім'я публічно висловлює свою скорботу та ділиться щемливими спогадами. Не залишився осторонь і принц Гаррі. Він прилетів на похорон і розповів, що пам'ятає герцога Единбурзького не лише як чоловіка правлячого британського монарха, а й як дідуся з дотепними жартами та майстра барбекю.

Важливо Принц Вільям відреагував на смерть дідуся принца Філіпа: зворушливе фото герцога з правнуком

Принц Гаррі поділився спогадами про дідуся

Гаррі назвав покійного принца Філіпа людиною честі та відданим чоловіком королеви Єлизавети ІІ. Він зізнався, що дідусь назавжди підкорив серця всіх, хто будь-коли перебував поряд з ним.

Мій дід завжди був самим собою, з чудовим почуттям гумору і завдяки своїй чарівності міг легко утримувати увагу всіх людей, які перебували з ним в одній кімнаті. Ніхто не міг здогадатися, що він скаже далі,
– пригадав принц Гаррі.

Він подякував дідусю "за службу, за відданість бабусі і за те, що він завжди був самим собою". Гаррі став одним з небагатьох, хто розповів, яким принц Філіп був в повсякденному житті.

"Для мене він був просто дідусем: майстром барбекю, легендою стьобу і неймовірно зухвалим до кінця життя. Він був опорою для Її Величності королеви і був неймовірно відданий їй впродовж 73 років шлюбу. Я міг би продовжувати й далі і знаю, що він прямо зараз, тримаючи в руках пиво, сказав би: "О, так, продовжуй", – висловився принц Гаррі.

Нам буде дуже тебе не вистачати, але про тебе обов'язково пам'ятатиме вся нація, і весь світ. У серцях Меган, Арчі, в моєму серці, і серці твоєї майбутньої правнучки ти займаєш особливе місце,
– чуттєво завершив королівський нащадок.

Як королівська родина переживає смерть принца Філіпа

  • Принц Чарльз першим звернувся до громадськості після смерті батька. Він назвав його "особливою людиною", віддав йому останню шану та публічно подякував усім, хто розділив з ними важку втрату.
  • Королева Єлизавета ІІ найважче переносить втрату чоловіка. Вона демонструє стійкість, однак смерть принца Філіпа залишила в її житті величезну порожнечу.
  • Єдина донька герцога Единбурзького принцеса Анна відреагувала на смерть батька. Вона назвала його своїм вчителем, прихильником, критиком і прикладом для наслідування.
  • Королівські сім'ї Європи також висловлюють співчуття.