61-річний принц Ендрю, 57-річний принц Едвард з дружиною Софі та донькою Леді Луїзою Віндзор у неділю, 11 квітня, прибули до каплиці у Віндзорі, де пройшла служба на честь принца Філіпа. Її провів архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі, який одружував Гаррі і Меган. У розмові з журналістами середній син Її Величності висловився про велику втрату та стан 94-річної матері.

Читайте також Принц Чарльз вперше звернувся до громадськості після смерті батька принца Філіпа

Як королева Єлизавета ІІ переживає смерть принца Філіпа

Принц Ендрю розповів, що Єлизавета ІІ переносить втрату принца Філіпа важче, ніж будь-хто інший з королівської родини. Саме тому вони приїхали до Віндзорського замку, щоб підтримати її.

Королева, як і слід було очікувати, є неймовірно стійкою людиною. Вона описала це як те, що залишило величезну порожнечу у її житті, але ми, сім'я, ті, хто поруч, збираємося навколо, щоб переконати, що ми тут, щоб підтримати її,
– поділився принц Ендрю.

Сам Ендрю назвав покійного батька "праотцем нації" та наголосив, що він був дуже спокійним і виваженим, до нього завжди можна було звернутися за порадою і підтримкою.

Для перегляду нових фото гортайте вправо

Цікаво Помер принц Філіп: історія кохання з Єлизаветою II та фото королівського подружжя

Натомість наймолодший син Єлизавети ІІ зізнався, що смерть принца Філіпа – це велике потрясіння для них навіть попри його поважний вік і проблеми зі здоров'ям.

"Хто б не намагався підготуватися до чогось подібного, це все одно страшне потрясіння. І ми все ще намагаємось з цим змиритися. І це дуже, дуже сумно", – додав принц Едвард.

Дружина принца Едварда Софі також наголосила на чуйності герцога Единбурзького. "Він завжди обмінювався словами з усіма, бо не мало значення, що хтось робив у садибі та навколо неї, скрізь, вони всі для нього багато значили, і він завжди цікавився усім, що вони робили", – зауважила графиня Уессекська.

Що відомо про смерть принца Філіпа:

  • Він помер 9 квітня 2021 року. Цього дня була 16 річниця весілля принца Чарльза з герцогинею Каміллою.

  • Останні дні життя герцог Единбурзький провів у Віндзорському замку поряд з дружиною королевою Єлизаветою ІІ. Він не хотів помирати в лікарні й до останнього відмовлявся від сторонньої допомоги.

  • Палац вже оголосив день та місце поховання принца Філіпа. Похорон відбудеться наступної суботи, 17 квітня, у Віндзорі. Приватну службу проведуть у каплиці Святого Георгія.

  • У суботу, 10 квітня, принц Чарльз вперше звернувся до громадськості після смерті батька принца Філіпа. Він віддав йому останню шану та публічно подякував усім, хто розділив з ними важку втрату.

  • Через смерть дідуся принц Вільям не з'явиться на урочистій церемонії премії BAFTA-2021 в Лондоні.