Що саме стало причиною раптової смерті принца Філіпа досі не відомо.

Читайте Помер принц Філіп – чоловік британської королеви Єлизавети II

Біографія принца Філіпа

Родовід принца Філіпа є доволі величний. Монарх був єдиним сином принца Андрія й онуком короля Греції – Георга I. Цікаво, що бабусею принца Філіпа була велика княжна Ольга Костянтинівна Романова, онука імператора Миколи I. Родина Філіпа бачила його у професії військового, тож відправила майбутнього принца навчатись у Королівський військово-морський коледж в Дартмуті. Тож, його знайомство з Єлизаветою ІІ сталось саме там. А вже у 1946 році Філіп попросив у короля Георга VI дозволу одружитись з спадкоємицею престолу.

Помер принц Філіп
Помер принц Філіп: біографія монарха / Getty Images

Перед укладенням шлюбу він перейшов в англіканство, відмовився від усіх своїх попередніх титулів й можливості, аби його нащадки носили його прізвище. У Філіпа і Єлизавети ІІ четверо дітей:

  • Чарльз, принц Уельський;
  • принцеса Анна;
  • принц Ендрю герцог Йоркський;
  • принц Едуард, граф Вессекський.

У подружжя також було вісім онуків та десять правнуків.

Також Помер принц Філіп: історія кохання з Єлизаветою II та фото королівського подружжя

Монарх також був знаний як хороший військовий. У принца Філіпа навіть було декілька військових звань. Спочатку, у 1951 році йому надали чин лейтенант-командора, а вже у 1952 році йому було присвоєно звання командора.

Весілля принца Філіпа та Єлизавети ІІ

Весілля принца Філіпа та Єлизавети ІІ стало неабиякою подією у суспільстві. Пара узаконила свої стосунки 20 листопада 1947 року. Вінчання відбулось у Вестмінстерському абатстві.

Весілля принца Філіпа та Єлизавети ІІ
Весілля принца Філіпа та Єлизавети ІІ / Getty Images

Так, як весілля відбулось у післявоєнний час, то за британськими мірками церемонія була досить скромною. Єлизавета сама купила тканину на весільну сукню, яку їй допомагали шити кравчині. На самій весільній церемонії тоді ще принцеса Єлизавета наполягла, що виголосить традиційну клятву, в якій обіцятиме коритися своєму чоловікові. Це дещо збентежило гостей. Всі розуміли, що, коли принцеса стане королевою, Філіп сам повинен буде коритися їй.

Ймовірні зради принца Філіпа

У всіх шлюбах бувають сварки та непорозуміння, й хоч як подружжя Філіпа та Єлизавети ІІ не намагалось здаватись "ідеальним", у них також були сімейні проблеми. Єлизавета та Філіп побрались у 1947 році, а вже у 1948 році чоловіка почали підозрювати у тому, що він "скаче у гречку". Причиною цьому стали плітки про його зв'язок із акторкою Пет Кірквуд.

Зради принца Філіпа
Ймовірні зради принца Філіпа: Пет Кірквуд / Фото з відкритих джерел

Відомо, що з артисткою принц познайомився в одному з театрів Лондона. Після виступу Пет, Філіп вирішив навідатись до неї у гримерку, де вони порозмовляли. Потім Філіп та Кірквуд пішли до ресторану Les Ambassadeurs й вирішили завітати на танці, на яких провели цілу ніч. Такий вчинок принца Філіпа дуже здивував суспільство, адже його дружина тоді була вагітна їхнім первістком – Чарльзом. Однак, акторка Пет Кірквуд спростувала всі зв'язки з монархом.

Наступною, кому приписували роман із принцом Філіпом стала Елен Корде. Відомо, що Елен була подругою дитинства Філіпа, з якою вони разом зростали у Греції. Ширились чутки, що принц був палко закоханий у жінку, проте його відправили у Дартмут, аби розлучити з коханою та одружити на королеві. Через деякий час Корде заявила, що йде заміж і ця звістка дуже засмутила Філіпа.

Коханки принца Філіпа
Ймовірні коханки принца Філіпа: Елен Корде / Фото з відкритих джерел

Однак, стосунки Елен з її чоловіком не склались і подружжя розлучилось. Після розлучення Корде народила двох дітей, але не сказала хто є їх батьком. Цікаво, що саме принца Філіпа було обрано їхнім хрещеним. Саме це і спричинило плітки, що він є ймовірним батьком.

Хобі принца Філіпа

Герцог Единбурзький Філіп мав безліч умінь і хобі. Монарх обожнював пейзажний живопис, риболовлю і навіть створював прикраси. У знак любові до своєї дружини, він сам вигадав прикрасу, яку подарував королеві Єлизаветі II в якості подарунка на 5-ту річницю їхнього весілля.

Принц Філіп хобі
Хобі принца Філіпа / Фото з архіву королівської родини

Принц обожнював активний відпочинок та регулярно грав у поло, брав участь в змаганнях кінних екіпажів. А в 1964 – 1986 роках навіть був президентом Міжнародної федерації кінного спорту. Філіп був також пристрасним захисником дикої природи. Й у 1981 році став першим президентом Всесвітнього фонду дикої природи.Чоловік жваво цікавився проблемами промисловості Великої Британії і часто навідував заводи і фабрики, за що став покровителем Промислової спілки.