Смерть принца Філіпа сколихнула увесь світ. Британці, керівники інших держав висловлюють співчуття монаршій родині. Також приєдналися й інші королівські сім'ї. Як вони відреагували на смерть герцога – читайте у матеріалі Showbiz 24.

Цікаво Принц Філіп помер: життя у фотографіях

Смерть принца Філіпа та реакції монархів Європи

Королівська сім'я Іспанії

Король Філіп VI та королева Летиція підтримали Єлизавету II: "Дорога тітко Лілібет, ми були глибоко засмучені, дізнавшись про смерть нашого дорогого дядька Філіпа. В цей важкий час ми б хотіли висловити вам щирі співчуття від імені уряду та народу Іспанії, а також всю нашу близькість та підтримку. Ми ніколи не забудемо заходи, які розділяли, а також спадщину служіння та відданості короні й Сполученому Королівству, які він завжди виконував разом з Вами. Наші думки та молитви з Вашою Величністю та усією сім'єю. Зі всією нашою любов'ю та прив'язаністю, Філіп та Летиція".

Читайте також Відмовлявся від інвалідного візка і багато спав: як принц Філіп провів останні дні життя

Королівська сім'я Швеції

Монарша родина Швеції також висловила співчуття після важкої для Великої Британії втрати: "Королева і я були глибоко засмучені, дізнавшись про смерть Його Королівської Високості герцога Единбурзького. Принц Філіп був великим другом нашої сім'ї протягом багатьох років і ми дуже цінували цей зв'язок. Його служіння своїй країні залишиться для всіх нас джерелом натхнення. Ми висловлюємо щирі співчуття Її Величності королеві, королівської сім'ї і народу Сполученого Королівства. Карл XVI Густав".

Королівська сім'я Данії

Її Величність Маргарете II надіслала особисті співчуття Єлизаветі II.

Варто побачити Помер принц Філіп: історія кохання з Єлизаветою II та фото королівського подружжя

Королівська сім'я Нідерландів

Король Віллем-Олександр, королева Максима та принцеса Беатріс також відреагували на смерть британського монарха: "Ми з великою повагою згадуємо про Його Королівську Високість принца Філіпа. Протягом усього свого довгого життя він віддано служив британському народові й виконував свої численні обов'язки. Його живий характер ніколи не припиняв залишати незабутні враження. Ми висловлюємо найглибші й найщиріші співчуття Її Величності королеві Єлизаветі і всім членам королівської сім'ї".

Королівська сім'я Бельгії

Монарше подружжя також долучилося до підтримки Її Величності Єлизавети II: "Ми глибоко засмучені смертю Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Ми хочемо висловити наші найглибші співчуття Її Величності королеві, королівської сім'ї Великої Британії і народу Сполученого Королівства. Ми завжди будемо зберігати спогади про наші теплі зустрічі. Філіп і Матильда".

Важливо Син Єлизавети ІІ поділився, як вона переживає смерть принца Філіпа

Королівська сім'я Норвегії

"Наші думки з королевою Єлизаветою та членами родини через смерть принца Філіпа. Також ми висловлюємо співчуття британському народові", – відреагував на втрату герцога Единбурзького король Норвегії Харальд V.

Сім'я князівства Монако

"Ваша Величносте, сьогодні вранці я з жалем дізнався про смерть вашого улюбленого чоловіка, Його Королівської Високості принца Філіпа, герцога Единбурзького. Дозвольте висловити вам, членам королівської сім'ї й британському народу мої найщиріші співчуття з приводу вашої втрати в цей час великого горя. Моя сім'я приєднується до мене у щирих думках і молитвах", – написав князь Монако Альбер II.