Український виконавець та лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук зізнався, що прокинувся до того, як Путін оголосив війну Україні. Його переслідувало тривожне почуття.

До слова Росіяни просили автограф під дулом автомата, – Євген Синельников про жахи війни під Києвом

Як Святослав Вакарчук дізнався про війну

Артист пригадав, що про війну дізнався "безпосередньо від Путіна". Він прокинувся о 3 ночі 24 лютого від почуття тривоги.

"Я почав дивитися інтернет. І якраз показували Раду безпеки ООН і я напружився, розуміючи, що щось неприємне насувається. Раптом з'явилась табличка "Термінові новини", в якій сказали, що Путін оголосив початок так званої "військової операції" проти України. І тільки-но я це прочитав, через хвилину або дві, коло 4 ранку, справа від мене роздався страшенний вибух, вікна ледве залишилися цілі. Це відбувся один з перших ударів російської авіації по аеродрому Васильків", – розповів Святослав Вакарчук.

Однак співак не панікував. Він зателефонував рідним та зробив все для того, щоб їх убезпечити.

У моменти стресу в мене вмикається холодний розум. Паніки не було. Я добре пам'ятаю, що я встав, почистив зуби, зробив каву, одразу подзвонив двом важливим людям, говорив, ми зробили план, що треба робити в першу чергу. У перший день я спокійно займався тим, щоб усі близькі люди були в безпеці,
– пригадав знаменитість.

Святослав Вакарчук дав інтерв'ю Славі Дьоміну: дивіться відео

Нагадаємо, за 2 тижні війни Святослав Вакарчук відвідав кілька міст, де підтримував мешканців:

  • 4 березня співак приїхав до Запорізької обласної військової адміністрації, де поспілкувався з її очільником, військовими, й побував у військовому шпиталі, де поговорив з місцевими лікарями.
  • Разом з Сергієм Жаданом Святослав Вакарчук побував у Харкові, де щодня точаться бої. Він підтримав бойовий дух мирних мешканців міста.
  • 6 дня війни музикант побував у госпіталі, де лікують поранених військових. Також відвідав медзаклад в Одесі.
  • Одним з останніх Вакарчук відвідав Львів. Там він заспівав на вокзалі й не зміг стримати сліз.