Суспільне підозрюють у фальсифікації результатів голосування, а також наголошують, що організатори Нацвідбору закривають очі на те, що переможниця Alina Pash має проросійські погляди, відвідувала країну-агресорку та окупований Крим.

Зверніть увагу Самобутня Alina Pash перемогла у Національному відборі-2022

Технічні проблеми під час прямого ефіру

Під час оголошення результатів глядацького голосування у прямому ефірі ведучий назвав неправильні бали учасники, які посіли останні місця, а саме: Michael Soul (1 бал), гурту Our Atlantic (2 бали), Barleben (3 бали). Також через технічні несправності на екрані не зображалася таблиця загальних результатів.


Фінал Нацвідбору на Євробачення-2022 / Фото з інстаграму Суспільного

Представники Суспільного вибачилися перед артистами та пояснили, чому відбулася плутанина. За їхніми словами, редакторка, яка дублювала результати в навушник ведучому, переплутала колонки балів. Замість оцінок від глядачів вона озвучувала загальну кількість балів. Через це розгубився Тимур Мірошниченко і графічний редактор, який виводив таблицю з результатами на екран. У файлі стався збій і таблиця зникла з екрана.

Можлива фальсифікація результатів відбору

Підрахунок голосів здійснювала ТОВ "Аудиторська фірма PwC" і робила це вже шостий рік поспіль: "Понад 170 років PwC залишається найвпливовішим світовим брендом та компанією, чиїй експертизі довіряють у всьому світі".

Важливо Результати фіналу Національного відбору на Євробачення-2022

Фінал Нацвідбору на Євробачення-2022: головне

  • Під час виступу першого фіналіста – гурту Cloudless вимикався звук. Згідно з правилами конкурсу, в музикантів була можливість виступити ще раз наприкінці відбору.
  • Тіна Кароль та Ярослав Лодигін засудили Wellboy за об'єктивізацію жінок у виступі на Нацвідборі. Дивно те, що в результаті Лодигін поставив артисту 7 балів.
  • Гурт Kalush Orchestra підозрює Суспільне у фальсифікації результатів Нацвідбору, оскільки після плутанини у прямому ефірі колективу не дозволили побачити листочок з балами, а просто закрили перед ним двері.
  • Ведучий Тимур Мірошниченко пояснив, що озвучував помилкові бали, оскільки на листку бачив одні, а в навушник йому диктували інші. Маша Єфросиніна підтримала колегу.
  • Українці неоднозначно реагують на переможницю Євробачення через її проросійську позицію, відвідування окупованого Криму та виступи в країні-агресорці у час війни.
  • Alina Pash після перемоги подякувала прихильникам та звернулася до критиків.