Труна з тілом королеви Єлизавети II завершує останню подорож. О 14:22 (за лондонським часом) вона вирушила з Букінгемського палацу – офіційної лондонської резиденції монархів.

До слова Чарльз III вперше у статусі короля приїхав до Північної Ірландії: фото з королевою-консорт

Єлизавета II востаннє покинула Букінгемський замок

Жалобну процесію очолив король Чарльз III, принцеса Анна, принц Ендрю та Едвард, а також принц Уельський Вільям та Гаррі. Всі королівські особи одягнені у військову форму, окрім принца Ендрю та Гаррі, які не є членами монаршої сім'ї офіційно.

Також процесію супроводжувала королева-консорт Камілла, принцеса Уельська Кейт Міддлтон та Меган Маркл. Вони їхали машинами.


Діти Єлизавети ІІ супроводжують процесію / Фото AFP

Труна прикрашена Імператорською державною короною, а також вінком з квітів – це білі троянди, жоржини та інша зелень з садів палаців королеви. Її перевозить лафет Королівської кінної артилерії.

Труна з тілом королеви / Фото AFP

Подорож легендарної королеви проходила через центр Лондона – Королівські сади, торговий центр, Кінну гвардію та арку Кінної гвардії, палац Уайтхолл, вулицю Парламент-стріт, Парламентську площу та двір Нового палацу. Процесія тривала 38 хвилин.


Жалобна процесія / Фото AFP

Метушливі вулиці Лондона затихли, коли королеву несли попри тисячі людей. У Гайд-парку прозвучали постріли з гармат, а також бив Біг-Бен.

О 15:00 труну з тілом Єлизавети II доставили у Вестмінстер-холл. Її поставили на платформу, навколо якої чатують офіцери. Відбувається поминальна служба.

О 17:00 британці матимуть можливість попрощатися з їхньою королевою. Прощання триватиме 4 дні й завершиться у понеділок 19 вересня, о 6:30 ранку. Тоді розпочнеться офіційна церемонія поховання.

Що відбувалося напередодні