12 вересня в Единбурзі розпочалася церемонія прощання з королевою Єлизаветою II. Там королеви пробуде лише добу, тому всі охочі віддати шану Її Величності готові годинами стояти в черзі.

До теми Король Чарльз III очолив процесію за труною Єлизавети II: в Единбурзі прощаються з королевою

Тисячі людей прощаються з королевою Єлизаветою II в Единбурзі

Довга черга до собору вишикувалася у центрі старого міста. Люди чекали від п'яти до семи годин, щоб пройти повз труну з покійною Єлизаветою II. Вони говорили про те, що важливо пережити історичний момент і віддати шану королеві.

Віцеспікер Палати лордів лорд Ян Дункан сказав, що така величезна кількість людей є "надзвичайним виливом поваги, горя та вшанування надзвичайної жінки". Влада очікує, що вдень 13 вересня охочих попрощатися з королевою буде ще більше.

Оскільки на вулиці вже досить холодно, звечора спеціально привезли мікроавтобуси, де можна було посмакувати гарячими напоями, булочками. А також вздовж черги стояли туалети й пункти з водою.

Що буде після привезення тіла Єлизавети II до Лондона

  • Труну з тілом королеви мають привезти до Лондона 13 вересня о 20:00. Біля Букінгемського палацу її зустрінуть король Чарльз III та королева-консорт Камілла.
  • 14 вересня розпочнеться прощання з королевою у Вестмінстерському абатстві. Воно триватиме до неділі, 18 вересня.
  • Похорон Її Величності відбудеться 19 вересня. Для всієї країни це буде "День національної жалоби". Опівдні по всій країні пройде двохвилинне мовчання.
  • Поховають Єлизавету II поруч з чоловіком – принцом Філіпом у каплиці Святого Георгія.

Більше про це тут Похорон Єлизавети II: як все пройде, коли її повезуть з Единбурга