Труна з тілом Її Величності перебула ніч у палаці Голірудгауз. Вже сьогодні, 12 вересня, на передньому дворі палацу сформували процесію.

До теми Похорон Єлизавети II: як все пройде, коли її повезуть з Единбурга

Чарльз III очолив процесію, яка йшла за труною королеви

Жалобна хода йшла Королівською милею від Голірудгауз до собору Святого Джайлза. Процесію очолив король Чарльз III, поруч з ним були інші діти королеви – принцеса Анна, принц Ендрю та принц Едвард.

Всі вони були одягнені у військову форму окрім Ендрю, який перестав бути членом королівської сім'ї через секс-скандал з Епштейном.

Труна Єлизавети II рухалася на катафалку, поряд з нею йшла група носіїв та Рота королівських лучників. В Единбурзькому замку дали залп із 21 гармати. Уздовж процесії вишикувались тисячі людей, аби побачити королеву.

Відео процесії:

Труна королеви пробуде у соборі добу

Згодом труну з тілом Єлизавети II доставили до собору Святого Джайлза та розмістили на дерев'яну платформу. На труну поклали корону Шотландії, яку часто одягала Її Величність на урочисті церемонії.

У храмі відбулась чергова поминальна служба. На ній була присутня й прем'єр-міністерка Ліз Трасс. Після закінчення богослужіння королівська родина від'їхала у свої палаци, тоді як труна з королевою пробуде в соборі ще 24 години.

Остання подорож королеви: коротко

  • 11 вересня о 10:00 труна з тілом Єлизавети II покинула Балморал. Процесія їхала до Единбурга шість годин та зрештою прибула. По дорозі люди в містах і селах прощались з королевою.
  • Завтра, 13 вересня, труну відвезуть в аеропорт і відправлять до Лондона. За планом, труну мають привезти до Лондона 13 вересня о 20:00. Біля Букінгемського палацу її зустрінуть король Чарльз III та королева-консорт Камілла.
  • 14 вересня в Лондоні розпочнуться етапи похоронної процесії. Спершу з Її Величністю прощатимуться у Вестмінстер-холі, перед цим містом пройде церемоніальна хода. О 15:00 труна прибуде до Вестмінстерського абатства, де архієпископ Кентерберійський проведе службу. Після цього британці 4 дні матимуть можливість попрощатись з королевою.