Британська королева Єлизавета II мирно померла 8 вересня в одному зі своїх улюблених замків – Балморал. Тіло Її Величності повинне повернутися до Лондона. Тож у Шотландії прощаються з королевою.

До теми Похорон Єлизавети II: у Букінгемі сказали, де та коли відбудеться

Труна з тілом королеви покинула Балморал

Труна з тілом Єлизавети II перебувала у Бальній залі Балморалу, але вже 11 вересня виїхала з замку. Катафалк повільно їде вулицями, аби дозволити британцям попрощатися з королевою. Єлизавету II супроводжує єдина донька принцеса Анна з чоловіком, яка їде на державному Bentley.

Дубова труна Єлизавети II задрапірована королівським штандартом та увінчана Імперською державною короною. Зверху на труні лежить білий вінок, сплетений з квітів з маєтку Балморал. Там улюблені квіти королеви – жоржини, запашний горошок.


Труна з тілом королеви виїхала з замку / Фото з твітеру королівської сім'ї

Труну з тілом Єлизавети II везли попри Баллатер, де люди вишикувалися попри дорогу та кидали квіти на катафалк.

Катафалк повинен їхати шість годин та приїхати сьогодні ж до Единбурга. У вівторок, 13 вересня зранку, труна вирушить до аеропорту Единбурга – звідти до Лондона, також у супроводі принцеси Анни. У вівторок о 20:00 планується, що труна прибуде до Букінгемського палацу, де її зустріне король Чарльз III та королева-консорт Камілла.


Маршрут до Единбурга / Фото BBC

Операція "Лондонський міст": що відбуватиметься надалі

  • Після прибуття до Лондона труна з тілом королеви Єлизавети II лежатиме у Вестмінстер-холі протягом чотирьох днів. Так британці матимуть можливість віддати їй останню шану.
  • 19 вересня, у понеділок, відбудеться панахида за Єлизаветою II у Вестмінстерському абатстві. Поховають королеву у каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку. Там само поховали її чоловіка принца Філіпа у 2021 році.
  • Король Чарльз III підписав указ, в якому оголосив день похорону Єлизавети II – вихідним.