У новій заяві Букінгемського палацу повідомляється, що похорон Її Величності відбудеться у Вестмінстерському абатстві в понеділок. Поховають королеву Єлизавету II у каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку. Там же поховали її чоловіка принца Філіпа у 2021 році.

Читайте також Померла королева Великої Британії Єлизавета II – вона правила 70 років

Перед похороном королева лежатиме у Вестмінстер-холі протягом чотирьох днів, аби люди могли віддати їй останню шану.

До речі, король Чарльз III підписав указ, в якому оголосив день похорону Єлизавети II – вихідним. Напередодні британське видання The Guardian теж повідомляло, що похорон, ймовірно, відбудеться 19 вересня. Тоді завершиться 10 днів трауру у державі. Тепер цю іфнормацію підтвердили офіційно.

До слова Померла Єлизавета ІІ: біографія легендарної монархині

Операція "Лондонський міст"

  • Після смерті Єлизавети II в дію увійшла операція "Лондонський міст", яка розпочала низку процесів для підготування похорону королеви та передачі влади новому монарху.
  • На фінальному етапі зазначалось, що церемонія відспівування відбудеться через 10 днів після смерті у Вестмінстерському абатстві.
  • До цього впродовж трьох днів її тіло лежатиме там, щоб представники громадськості могли прийти і висловити свою повагу.
  • Для всієї країни день похорону королеви буде "Днем національної жалоби". Опівдні по всій країні пройде двохвилинне мовчання.
  • Єлизавету II поховають у родинному склепі поруч з її чоловіком Філіпом у Віндзорському замку у каплиці короля Георга VI.
  • Зазначимо, що королева померла 8 вересня у Шотландії у родинному маєтку Балморал, після чого її тіло перевезли на 3 дні до Единбурга, а потім королівським потягом у Лондон.