В інтерв'ю Каті Осадчій співачка розповідала, що літала на тимчасово окупований півострів з Москви. Однак у 2022 році вона почала переконувати, що їхала туди автобусом з України.

Читайте також Скандал на Нацвідборі: чи може Alina Pash представляти Україну на Євробаченні-2022

Варто зазначити, що згідно з офіційними правилами Євробачення, учасник чи учасниця, які виступали в Криму чи Росії після окупації, не мають права брати участь у Національному відборі.

Суспільне нібито не має доказів

Суспільний мовник заявляє, що не має доказів порушення Alina Pash правил Нацвідбору. Нібито "інформація, яка наводиться як доказ порушення вимог Нацвідбору, не містить фактів і документів, що підтверджують порушення фіналісткою правил перетину кордону України".

Суспільний мовник займає патріотичну позицію та завжди принциповий щодо неприпустимості співпраці із Росію. Виявлення порушень умов участі у Нацвідборі вже ставало причиною відсторонення учасників, і тут не могло бути винятків. Правила однакові для всіх і залишаються незмінними,
– мовиться у повідомленні.

Там також вказали, що звернулися до Державної прикордонної служби України, щоб з'ясувати, як все ж співачка перетинала кордон, коли у 2015 році їхала до тимчасово окупованого Криму.

Однак поспішили зазначити, що будь-які дані про перетин кордону є конфіденційними. А головним доказом невинуватості Alina Pash назвали гарантії, які надала сама виконавиця та її команда.

До теми Результати фіналу Національного відбору на Євробачення-2022

Скандал на фіналі Нацвідбору

  • Гурт Kalush Orchestra підозрює Суспільне у фальсифікації результатів Нацвідбору. Оскільки колективу не дозволили побачити листочок з балами, а просто закрили перед ним двері.
  • Суспільний мовник ж каже, що плутанина з результатами відбулася через те, що редакторка, яка дублювала їх в навушник ведучому, переплутала колонки балів. Замість оцінок від глядачів вона озвучувала загальну кількість набраних пунктів.
  • Українці неоднозначно реагують на переможницю Євробачення через її проросійську позицію, відвідування окупованого Криму та виступи в країні-агресорці у час війни з Росією.