Українська телеведуча Маша Єфросиніна за 2 місяці війни записала безліч відеозвернень як до росіян, так і до українців. Більшість з них зірка записує російською мовою.

До теми "Не було апетиту": як на Машу Єфросиніну повпливала війна

Чому Маша Єфросиніна записує відео російською

Телеведуча пояснила, що російською мовою вона виховувалась, розмовляла нею з дитинства, адже є кримчанкою. Водночас вона хоче охопити більшу аудиторію, розмовляючи саме російською.

Жодне моє звернення не мало б такої сили, якби я говорила українською. Я не вмію перекладати свої емоції українською. Розберемось після перемоги, але зараз прошу мене не травити,
– сказала Маша.

Єфросиніна додала, що через російську мову її жорстко критикують.

"Найбільша претензія до мене, в дуже жорсткій формі, що допоки я розмовляю мовою ворога, я – теж ворог. Та інше образливе: "Що б ти не робила зараз для жінок дітей України, кидай та вчи українську"", – зауважила вона.

Українські зірки й мова

  • Деякі знаменитості відмовилися від мови окупанта та перейшли на українську мову, адже тепер їм неприємне все російське. Серед таких зірок – Олексій Дурнєв, Анна Трінчер, Катя Реп'яхова.
  • Однак є й ті, хто не хоче переходити на державну. Слава Камінська вважає, що це важко зробити для людей, в яких російськомовне оточення.
  • Андрій Данилко зізнався, що його рідна мова – суржик. Він додавав, що йому знадобиться багато часу для того, щоб повністю перейти на державну, головне – не змушувати.