Ще кілька днів тому міністр культури Сімонас Кайрис казав, що популярна в Росії Світлана Лобода становить ризик для Литви, але Міністерство закордонних справ не знайшло об'єктивних підстав, щоб оголосити співачку персоною нон грата. Тож її гастролі таки відбудуться.

Не пропустіть Лобода відповіла на чутки, що стане персоною нон грата в Литві: відео на колінах з прапором

Лободу пронесло – до списку персон нон грата у Литві її не внесли

На тлі скандалу в п'ятницю, 25 листопада, організатори концертів Лободи у Литві припинили продаж квитків. Однак уже в суботу його відновили. "Захід відбудеться в заплановані дати. Організатор отримав офіційне повідомлення про те, що виконавиця не буде внесена до списку небажаних осіб у Литві", – йдеться на платформі з квитками.

Так, уже 30 листопада Світлана Лобода виступить у Шяуляї, 1 грудня – у Клайпеді, 4 грудня – у Паневежисі, а 5 грудня – у столиці Литви Вільнюсі.

Світлана Лобода на концерті / Фото з інстаграму співачки

Нагадаємо, Світланою Лободою у Литві зацікавилося минулої середи, 23 листопада, після того, як "у литовському суспільстві виникли питання про майбутні концерти неоднозначно оціненої української співачки". Тому в Міністерстві закордонних справ звернулися до українських колег і попросили дати оцінку публічним заявам і позиції співачки. Якщо спочатку були підстави внести її до списку персон нон грата, то подальші факти показали, що об'єктивних причин для цього немає.

  • Варто наголосити, що після окупації Криму та вторгнення на Донбас Світлана Лобода без докорів сумління будувала кар'єру в Росії, заробляла криваві рублі, з'являлася на тамтешніх преміях і всіляко уникала питань про війну. У листопаді 2021 року в інтерв'ю Маші Єфросиніній вона пояснила, що не приїжджала в Україну з концертами, бо боялася активістів і "проплачених угрупувань людей", які зривали її виступи, як це було в Одесі 2017-го.
  • На п'ятий день повномасштабної війни Світлана Лобода розплакалася через рідних в Україні та просила людей, які "вершать долі, зробити так, щоб все це пекло закінчилось". Лише наприкінці березня артистка вперше назвала Росію винною у війні та взялася допомагати публічно. Вона приїхала в рідний Ірпінь і пообіцяла, що половину своїх гонорарів віддаватиме на відбудову дитсадка.