Смерть старшого члена королівської сім'ї – скрутна подія не лише для монархії, а й для всього Сполученого Королівства. Великобританія ввійде в стан національної жалоби та опустить прапори на всіх державних будівлях і військових об'єктах, крім Букінгемського палацу.

Важливо Помер принц Філіп – чоловік британської королеви Єлизавети II

Сама королева Єлизавета II вступить у період жалоби та не буде вести жодних державних справ. Він триватиме від 8 до 30 днів.

Похорон принца Філіпа

Як чоловік королеви Єлизавети ІІ, принц Філіп має право на державний похорон у Вестмінстерському абатстві в Лондоні. Однак, як йдеться в джерелі, небіжчик просив не проводити його в повноцінному форматі. Він хотів, щоб прощання було "без галасу" і більше військовим, з приватною службою в каплиці Святого Георгія у Віндзорському замку.

Припускають, що на богослужінні будуть присутні лише члени королівської родини та, можливо, голови країн Співдружності, а телевізійники і журналісти не зможуть потрапити до каплиці. Проте прощання з принцом Філіпом будуть широко висвітлювати як у Великій Британії, так і в усьому світі.

Варто знати Помер принц Філіп: біографія монарха

Поховання принца Філіпа

Тіло герцога Единбурзького може лежати у Вестмінстерському залі – будівлі, де відбуваються засідання Британського парламенту. Це дозволило б громадськості вшанувати його пам'ять. Проте припускають, що його залишать у палаці Святого Якова, доступ до якого буде дозволений лише рідним.

Радимо дізнатися Помер принц Філіп: історія кохання з Єлизаветою II та фото королівського подружжя

Ймовірно, принца Філіпа поховають у Королівській усипальниці у Фрогморі, розташованій неподалік Віндзорського замку. Наразі дата, час і місце похорону ще не підтверджені офіційно. Відомо лише, що прощання не проводять у неділю чи в державні свята.