Відсьогодні, 14 грудня, Суспільний мовник розпочав прийняття заявок для участі у Національному відборі. Це знаменує початок етапу обрання конкурсанта на Євробачення-2022 від України.

Цікаво Дитяче Євробачення-2021: під яким номером виступатиме Україна

Що відомо про Нацвідбір-2022

Національний відбір буде складатися зі двох етапів:

  • Всеукраїнський попередній відбір,
  • фінал.

З 14 грудня 2021 до 22 січня 2022 року триватиме перший етап відбору. До 10 січня всі охочі можуть надіслати заявку для того, щоб взяти участь. Для цього слід заповнити спеціальну анкету. Суспільне огляне всі заявки та визначить музикантів, що увійдуть до шорт-листа. Список фіналістів буде опублікований не пізніше 24 січня 2022 року.

Другий етап розпочнеться в лютому 2022 року. На телеканалі Суспільного будуть проходити традиційні прямі ефіри, де переможця визначать глядачі та члени журі. Суспільне також визначить, хто з музичних експертів стане суддями.

Це хвилююча мить для всього Суспільного, бо вперше з 2015 року ми проводимо Нацвідбір Євробачення самостійно та ексклюзивно будемо його транслювати, – поділився зазначив член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення.

Якою має бути пісня

Композиція для Нацвідбору повинна бути: "оригінальною, створеною без використання інших творів, яка не виходила в реліз та/або не виконувалася публічно до 1 вересня 2021 року".

Пісня може виконуватися будь-якою мовою, але бути не довше 3 хвилин. Майнові права на трек мають належати виконавцеві, але з можливістю передання прав Суспільному мовнику та Європейській мовній спілці.

Що відомо про Євробачення-2022

  • Італійський рок-гурт Måneskin здобув перемогу на Євробаченні-2021. Тому наступного року конкурс пройде в Італії.
  • Організатори Євробачення враховували багато критеріїв у виборі конкретного міста, де повинно пройти змагання між музикантами. Зрештою стало відомо, що все відбудеться у Турині.
  • Керівництво конкурсу оголосило дати, у які пройде Євробачення. Отож, перший півфінал запланували на 10 травня, другий півфінал на 12 травня, а довгоочікуваний фінал відбудеться 14 травня.
  • Один з учасників вже представив пісню та кліп на Євробачення-2022. Першим став рок-гурт Intelligent Music Project з Болгарії.