Чому Єлизавета II заборонила військову форму на похороні?

Останній тиждень у ЗМІ точилось чимало розмов навколо того, що принц Гаррі після відходу від королівської сім'ї та втрати усіх королівських військових звань не повинен одягати форму на похорон свого дідуся Філіпа. Чоловік максимум, що планував, це одягнути чорну парадну форму Blues and Royals, яку він носив у день свого весілля з Меган Маркл у травні 2018 року.

Цікаво Принц Гаррі повернеться до США відразу після прощання з принцом Філіпом, – ЗМІ


Принц Гаррі у парадній формі на весіллі з Меган Маркл, 2018 рік / Фото Getty Images

Так само ЗМІ роздумували над тим, чи принц Ендрю, другий син Єлизавети II і принца Філіпа, одягне військову форму після складання королівських обов'язків через секс-скандал у листопаді 2019 року. Якщо королева пішла б назустріч своєму сину на один день, то єдиним з королівської сім'ї, хто був би лише в цивільному одязі, залишився б принц Гаррі.

Своїм рішенням Єлизавета II припинила усі суперечки та незручні моменти. І попри традиції на королівських церемоніальних похоронах, вона попросила всіх одягнути 17 квітня лише траурний чорний одяг. Відтак, усі матимуть однаковий вигляд і не привертатимуть увагу ЗМІ різними спекулятивними моментами.

Як виглядають члени королівської родини у військовій формі: гортайте фото праворуч

Що відомо про похорон принца Філіпа?

  • Чоловік Єлизавети II, який прожив з нею у шлюбі 73 роки, помер 9 квітня. Перед цим він близько місяця провів у госпіталі та мав операцію на серце.
  • Зараз тіло принца Філіпа розміщене у стінах Віндзорського палацу, де він помер.
  • Похорон відбудеться 17 квітня. Перед смертю герцог Единбурзький бажав, аби захід був не державним, а королівським церемоніальним.
  • На ньому можуть бути присутні лише члени королівської родини. Прощання відбудеться у каплиці Святого Георгія, а поховають принца Філіпа у Королівській усипальні.