Позачергове засідання оргкомітету Національного відбору відбулося 17 лютого. Саме там вирішили звернутися до гурту Kalush Orchestra замінити Alina Pash на конкурсі в Італії.

Зверніть увагу Можуть дискваліфікувати, – солістка Go_A про долю України на Євробаченні-2022

Суспільне звернеться до Kalush Orchestra

У фіналі Нацвідбору гурт Kalush Orchestra посів друге місце: від журі отримав 6 балів, а від глядачів максимальні 8. Згідно з правилами Нацвідбору у випадку припинення Суспільним участі у відборі учасника, який переміг у фіналі, воно має право визначити представника від України серед інших фіналістів.

Після скандального фіналу до мовника виникли підозри з боку глядачів. Суспільне прагне зберегти довіру громадян, тому пропонує представити Україну на Євробаченні-2022 тому фіналісту, який отримав найбільше підтримку від глядачів і посів друге місце у фіналі.

Конфлікт Kalush Orchestra та Суспільного мовника

  • Після оголошення результатів фіналу відбору гурт Kalush Orchestra звинуватив Суспільне у фальсифікації голосів.
  • Підозри виникли після оголошення неправильних балів у прямому ефірі та відмову показати листок з результатами голосування глядачів, з якого зачитували бали на сцені.
  • Через підозру у фальсифікації Kalush Orchestra навіть опублікували петицію на сайті президента.
  • Представники Суспільного пояснили, що не зобов'язані показувати листок кожному охочому, а всі результати оголосили у прямому ефірі та оприлюднили на сайті.