До палацу новий король приїхав на чорному автомобілі прямо з аеропорту. Піддані короля одразу зустріли нового главу держави та Співдружності нації вигуками та гаслами "Боже, храни короля!" та "Гіп-гів ура!".

Читайте також Найстаріший спадкоємець в історії: хто став новим королем Великої Британії


Принц Чарльз прибув у Лондон / Фото Sky News


Принц Чарльз прибув у Лондон / Фото Sky News

Король Чарльз підійшов до прихильників та трохи з ними поспілкувався, одна з жінок навіть поцілувала його в щоку. Цей вчинок можна вважати порушенням королівського протоколу, але новий король, схоже, сприйняв його спокійно.


Принц Чарльз одразу вийшов до публіки під палац / Фото Sky News


Одна з жінок поцілувала принца Чарльза у щоку / Фото Sky News

Зокрема Чарльз разом з дружиною Каміллою підійшли до воріт Букінгемського палацу, де тисячі людей принесли свої квіти у пам'ять покійної королеви. Зі стривоженим обличчям та сумом в очах він оглянув їх та подякував за увагу до його матері. Король був одягнений у траурний чорний костюм з білою сорочкою та чорнолю краваткою, водночас як королева-консорт мала чорну міді-сукню з туфлями та намистом з перлів, які колись дуже любила Єлизавета II.


Принц Чарльз разом з дружиною оглянули квіти покійній королеві / Фото Sky News


Принц Чарльз разом з дружиною оглянули квіти покійній королеві / Фото Sky News

Після цього подружжя разом пройшло крізь ворота палацу, який вважається головною резиденцією короля. До цього пара жила у Кларенс-Гауз.


Після короткого виходу до публіки вони разом покрокували у Букінгем / Фото Sky News

Як повідомила британському видання Sky News королівський кореспондент Ріаннон Мілс, Єлизавета II була б щаслива, коли б побачила, як публіка приймає свого нового короля. Попри його неоднозначну біографію з особистим життям та не особливу прихильність британців, все склалось найкращим чином. За словами кореспондента, це дуже його стиль і він щось явно успадкував від матері, коли спілкувався з підданими. Також вона згадала про його дружину Каміллу.

Міллс каже, що це "те, на що королева сподівалася" для прийому свого сина. Вона каже, що для деяких – король був "суперечливим персонажем" і часом був відвертим, але в нього "зв'язок" із людьми і "щиро дбає про них". Королева дуже ясно дала зрозуміти у своєму зверненні до дня сходження на престол ще в лютому, що, на її думку, Камілла присвятила себе інституту, цим королівським обов'язкам, підтримці свого сина,
– наводить слова Міллс видання.

​Цікаво Принц Чарльз – наступний король Великої Британії: що про нього відомо

Новий король Великої Британії: що відомо

  • Зазначимо, що король Чарльз вилетів із Шотландії на літаку близько 14:00. Там він був через смерть Єлизавети II, яка відійшла у вічність 8 вересня у замку Балморал.
  • В останні хвилини її життя поряд з нею був син Чарльз, згодом приїхали усі інші найближчі родичі, які вже також вилетіли із Шотландії.
  • Проголошення Чарльза королем відбудеться завтра, 10 вересня о 10:00. Це станеться в Сент-Джеймському палаці в Лондоні перед церемоніальним органом, відомим як Рада з вступу на посаду.
  • Чарльз став найстарішим спадкоємцем корони в історії Британії – зараз йому 73 роки. Його матір керувала країною 70 років.
  • Про дату похорону повідомлять згодом, зараз країна та королівська сім'я перебувають у жалобі. Наразі тіло королеви доставляють в Единбург, де вона лежатиме у головному соборі 3 дні. Після цього її королівським потягом доставлять у Лондон, де відбуватимуться наступні етапи похоронної процесії.