Гурт Let 3 заснували понад 35 років тому – у далекому 1987-му. Артистів знають через їхні провокаційні тексти та неочікувані виступи.

До теми Вдруге повернеться на сцену: назвали співака, який представить Італію на Євробаченні 2023

Хорватію на міжнародному конкурсі Євробачення-2023 представлятиме гурт Let 3 із піснею Mama ŠČ ("Мама ШЧ"). До складу гурту входить п'ять учасників – Дамір Мартинович (бас-гітара, вокал), Зоран Проданович (вокал), Іван Бойчич (ударні), Дражен Бальяк (гітара, мандоліна), Матей Зек (гітара).

Чому пісня гурту Let 3 нагадує глузування з Путіна

Як пише BBC Україна, У пісні є куплет, у якому співають: "Мама цілувала придурка, цього маленького психопата, мерзенного маленького психопата, крокодила-психопата, мамо, я йду на війну".

Деякі фани "Євробачення" інтерпретували ці слова як імовірну критику президента-диктатора Володимира Путіна і повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Хоча самі музиканти поки що не коментували послання своєї композиції.

Додамо, що учасники гурту виступали на сцені в барвистих костюмах, які нагадують офіцерські мундири, а один з них виніс на сцену муляжі ракет.

Деякі користувачі у соцмережах висловлюють захват. "Ця абсолютно хаотична пісня, яка глузує з Путіна та Лукашенка. Мені подобається", – пише користувач твіттера.

Виступ гурту Let 3, які представлятимуть Хорватію на Євробаченні-2023: відео


Самі музиканти наголосили, що "нарешті будуть представляти країну на Євробаченні як сучасну, адже раніше Хорватію безліч разів інтерпретували як недбале диско, танці та інше на рівні".

До слова, до Євробачення-2023 залишилося кілька місяців. Хоч ще не всі країни визначилися з представниками, букмекери вже роблять прогнози щодо переможця. Наразі перше місце пророкують знову Україні – гурту TVORCHI, їхні шанси на лідерство – 33,33%. Слідом за ними йдуть представники Швеції та Норвегії.

Відомі перші представники країн на Євробаченні-2023

  • Італію представить співак Марко Менгоні з піснею Due vite. Цікаво, що 10 років тому він уже виступав на сцені Євробачення та зайняв тоді 7 місце.
  • Словенія своїм представником обрала молодий та енергійний гурт Joker Out з треком Carpe diem. Більше про учасників гурту можна дізнатися в інтерв'ю, яке дав колектив 24 Каналу.
  • Від Чехії до Ліверпуля поїде гурт VESNA з піснею My sister's crown, що звучатиме кількома мовами – англійською, чеською, болгарською, а приспів – українською. Однак у мережі досі тривають суперечки, чи справді це підтримка для України, а не поширення шкідливих наративів про братерство.
  • Україну представлятиме гурт TVORCHI з піснею Heart Of Steel у фіналі, 13 травня. Порядок виступів можна переглянути за посиланням.
  • Додамо, що у конкурсі візьмуть участь 37 країн. Їхні представники виступлять у двох півфіналах і фіналі, які проведуть 9, 11 та 13 травня 2023 року. Євробачення відбудеться на Ліверпульській арені у Великій Британії.