За останній тиждень спалахнули одразу два скандали з українськими діячами культури, які обманом виїхали за кордон – стендап-коміком Андрієм Щегелем і режисером Тарасом Голубковим. На тлі цього Міністерство культури скасовує дозволи навіть порядним і вже перевіреним артистам. Зокрема Дмитру Мазуряку та Микиті Будашу з гурту KAZKA.

Читайте також Збрехав про свої плани: Мінкульт підтвердив, що надав режисеру Тарасу Голубкову дозвіл на виїзд

Музикантів з гурту KAZKA не випустили на концерт у Лондон

Таких як Щегель і Голубков Олександра Заріцька назвала "непорозумінням", через яке не можна ставити хрест на всіх митцях і музикантах. Вона нагадала, що є артисти, які завдяки Міністерству культури вже понад рік збирають по світу гроші на допомогу армії, розповідають про Україну на різних майданчиках, підтримують українців, які вимушено живуть не вдома, і зупиняти їхню культурну місію не можна.

Сьогодні дуже важливо покарати винних, адже від цього залежить, чи зможуть, наприклад, мої хлопці виїхати завтра на благодійний концерт у Лондон, де наш виступ давно анонсований. Поки що їм відмовили,
– зізналася KAZKA.

"Вірю у справедливість та правду! І впевнена, що українська культура здатна долати кордони та об'єднувати нас заради спільної місії – перемоги. Нам потрібна ваша підтримка, друзі. Нам потрібен культурний шлях", – додала Олександра Заріцька.

У коментарях гурт KAZKA підтримала дружина Монатіка Ірина, а одна прихильниця емоційно попросила дозволити їм виступити в Лондоні: "Тільки не це! Їх люблять і чекають наші люди у всіх країнах! Вони прославляють Україну, допомагають армії і завжди повертаються! Як КAZKA без України, як сопілка без Карпат? Дозвольте їм показати свою творчість в Англії та повернутися додому".

  • Важливо, що письменник Сергій Жадан попросив Мінкульт і далі випускати артистів за кордон, бо і сам перебуває зараз у Нью-Йорку з виставою про Харків. На його думку, "досвід і приклад двох недоумків і негідників не має перекреслити роботу тисяч працівників української культури". Крім того, Щегель та Голубков повинні відповідати перед законом.
  • Співак Володимир Дантес ще до цих скандалів звертався до колег-артистів, які гайнули за кордон і не повернулися: "Ви підставляєте всіх тих, хто виїжджає за кордон, щоб зробити щось для країни. Тому що з кожною людиною, яка не повернулася, все важче і важче кожному з нас виїжджати і щось робити".