Вона розповіла, що перед Нацвідбором Євробачення-2022 проти її участі була проти вся команда конкурсу. Але вона хотіла "йти напролом" і заспівати свої "Тіні забутих предків" на всю країну.

Читайте також Фейкові довідки, поїздки у Москву та Крим: все, що відомо про скандал з Alina Pash

"Проти моєї участі в Євробаченні була чи не вся команда, яка з різних сторін знаходила аргументи, чому не потрібно йти. Але я настільки глибинно відчувала потребу заспівати цю пісню на широку аудиторію, аби підкреслити, що ми маємо дуже потужну історію, і що саме зараз ми є ті, хто творить нову Україну. Навіть розуміючи, що моя пам’ять щодо того, як я їхала в Крим розмазана, я вирішила ризикнути і піти на конкурс, бо Євробачення — це найкраща платформа для того, аби дане повідомлення почув світ", – каже артистка.

Alina Pash – Тіні забутих предків: дивитись відео онлайн

Вона йшла на конкурс, сподіваючись, що не порушуючи правила конкурсу, бо вона була переконана, що перетинала кордон Криму правильно.

"Ми тоді дуже багато гастролювали у команді Ірини Білик, постійні перельоти, переїзди. В Ялту ми поїхали на весілля до подруги Ірини усім колективом: і музиканти, і бек-вокал, і танцювальний колектив. Ніхто не міг дати мені чіткої відповіді як ми туди потрапили, бо було декілька груп: хтось їхав, хтось летів. Я шукала хоча б якісь квитки, емейли, будь-яке підтвердження. Усі свої паспорти я перевірила вздовж і впоперек — жодної відмітки. Звичайно, був той пост у фейсбуці зі скаргою на "Аєрофлот", і десь в глибині душі я розуміла, що є шанс, що я все ж влітала", – зазначила Alina Pash.

Щодо підробленої довідки, то її зробив Андрій Іноземцев — тодішній партнер співачки з компанії Bitanga Blood.

"Довідка – це спроба Андрія врятувати мене. Він також розумів, що мені важливо зараз цю пісню заспівати на широкий загал. Суспільне вимагало документальне підтвердження перед початком прямого ефіру, не було б довідки, мене б не допустили до виступу. Фізично довідку ми мали отримати наступного тижня, бо запит в прикордонну службу був поданий, але відповідь ми ще не мали... Андрій займався довідкою, я виступила, а в понеділок понеслося. Я цілком і повністю беру на себе відповідальність за цей крок, бо по суті погодила його", – розповіла артистка.

Що відомо про скандал з Alina Pash

  • Співачка стала переможницею Нацвідбору на Євробачення 2022 року, проте згодом була дискваліфікована. Це рішення прийняли згідно з правилами – Alina Pash порушила пункт 3.4. про подання неправдивої інформації. Її звинуватили у незаконному перетині кордону з Кримом, нібито через Москву. Проте Alina Pash все заперечувала.
  • Журналіст Сергій Стерненко своєю чергою заявив, що її "довідка" про законний перетин адмінмежі – підробка. Виконавиця пояснювала, що документ надавала не вона, а член її команди, через хворобу. Зірка ще раз надіслала запит у Держприкордонслужбу.
  • Та 15 лютого прикордонники заявили, що жодних довідок не надавали. Тому Alina Pash стали підозрювати у фальсифікації та підробці документів. Згодом співачка повідомила, що розриває стосунки з директором, через якого втрапила у скандал. Згодом вона надала довідку про те, що не була в Криму
  • Оргкомітет додав, що Alina Pash погодилась з таким рішенням, хоч першою заявила, що відмовляється представляти Україну. В результаті Україну на міжнародному пісенному конкурсі в Турині представив гурт Kalush Orchestra, який переміг на Євробаченні 2022.
  • Нещодавно Alina Pash заявила, що все ж таки їздила в Крим з Іриною Білик – літала на весілля друзів народної артистки України й співала в неї на бек-вокалі.