У своїй особистій промові 95-річна королева віддала зворушливу данину поваги своєму синові Чарльзу та онуку Вільяму, а також покійному чоловіку принцу Філіпу, який помер навесні 2021 року.

До слова Кейт Міддлтон показала новий образ в розкішній синій сукні: фото виходу з чоловіком

Вплив довкілля на людський прогрес був проблемою, близькою серцю мого дорогого покійного чоловіка,
– зазначила у своєму відео Єлизавета II і згадом додала, що "ніхто не житиме вічно".

Знаки уваги принцові Філіпу

Однією з особливостей відеозвернення Єлизавети II стала брошка на салатовій сукні королеви у формі метелика. Брошка-метелик була подарунком від графині Онслоу принцесі Єлизаветі та принцу Філіпу у день їхнього весілля в 1947 році. Прикраса чудово гармоніювала з образом королеви, яка також одягнула свої улюблені прикраси з перлин.

Ще один важливим елементом відео, яке розгледіли журналісти та лідери екосаміту COP26, стала фотографія на столі позаду Її Величності. На ній зображений щасливий і молодий принц Філіп, навколо якого літають тисячі метеликів у сонячний день. Що цікаво, у мексиканській культурі ці метелики є "душами мертвих", тому їх часто згадують у День мертвих 1 листопада.

Звернення Єлизавети II на конференції COP26: дивіться відео

Значення метеликів

За словами королівського біографа Анджели Левін, метелики з фотографій повинні "передавати повідомлення від померлих, що з ними все гаразд і що вони просто живуть в іншому царстві".

Можливо, вона каже нам, що упокорюється з тим фактом, що її не буде вічно. Вона духовна та релігійна жінка. Можливо, вона готова продовжити свою роль, але розуміє, що старіє,
– додала експерт.

Самопочуття королеви: коротко

  • Нагадаємо, що королева мала приймати світових лідерів на конференції в Глазго, яка розпочалася в неділю, але вона була змушена скасувати свою довгоочікувану поїздку після того, як її лікарі призначили двотижневий відпочинок.
  • Минулого тижня вона була у лікарні на огляді, але згодом її побачили на онлайн-аудієнціях та за кермом автомобіля.
  • Також про хороше самопочуття королеви повідомив прем'єр-міністр Борис Джонсон.