Фестиваль "Слов'янський базар" розпочався сьогодні, 14 липня, і триватиме до 19 липня. Про те, що колишня телеведуча NewsOne Діана Панченко відкриватиме подію, стало відомо на її інстаграм-сторінці. Що цікаво, канал "Перший незалежний", на якому працює журналістка, став єдиним в Україні, який буде транслювати фестиваль "Слов'янський базар" у прямому ефірі.

Читайте також Після відмови Мірошниченка і Доманського: "Слов'янський базар" обрав нову ведучу

Глядачам покажуть урочисте відкриття фестивалю, яке відбудеться о 20:20 15 липня. Організатори фестивалю 14 липня також зроблять телеміст Білорусь – Україна, де із Вітебська говоритиме Діана Панченко та Ростислав Сухачов.

Я їду на "Слов'янський базар". Так, у Вітебську, у Білорусі. Маю честь відкривати фестиваль в ролі ведучої разом з колегами з Росії та Білорусі. Впевнена, мистецтво і музика повинні залишатися поза політикою,
– заявила одіозна телеведуча.

"Знаю, деякі колеги і артисти відмовилися від поїздки. Хоча 30 років Україна брала участь у фестивалі, перемагала, блищала. Так, політична ситуація змінилася. Але люди залишилися колишніми. Саме до них ми і їдемо. До людей. Я не живу в Білорусі і вважаю, що не в праві давати оцінку подіям в цій країні. Але я впевнена – загострення відносин не принесе користі ні нам, ні білорусам", – додала Панченко.

У підсумку телеведуча зазначила, що попри все, "на сцену вийдуть українські конкурсанти". "Майбутнє – за сміливими", – констатувала ведуча "Першого незалежного".

Що відомо про Діану Панченко

З 2015 року журналістка працювала на телеканалі NewsOne, де неодноразово оскандалювалась. Під час блокування діяльності каналу у грудні 2017 року Панченко від імені телеканалу зверталася до Петра Порошенка з вимогою захистити свободу слова. Водночас її часто критикують за порушення журналістських стандартів та українофобію.

У 2020 році вона увійшла в список "Найвпливовіших жінок України" за версією читачів сайту "Фокус", в той час журналіст видання "Детектор медіа" Ярослав Зубченко називав її "найгіршим медійником 2020 року". У 2021 році журналіста стала ведучою пропагандистського каналу "Перший незалежний" та стала одним із засновників руху "Клуб захисту журналістів".

Що відомо про ведучих "Слов'янського базару" від України

  • Спочатку шоумен Тимур Мірошниченко, який понад 10 років був ведучим музичного фестивалю, відмовився бути причетним до події, яка "цього року навряд чи може залишитись осторонь політики".
  • Тоді з'явилася чутки про звільнення Мірошниченка з "Суспільного" та його відмову від коментування Євробачення-2021. Згодом він спростував ці заяви.
  • Наступним ведучим від України зробили Андрія Доманського. Проте офіційної згоди з його сторони "не було і не буде".