17 грудня відбудеться фінал Національного відбору на Євробачення-2023. У ньому виступить 10 талановитих музикантів, які боротимуться за право представити Україну в Ліверпулі, повідомляє 24 канал.

Читайте також У соцмережах, онлайн та по телебаченню: розповідаємо, де дивитись відбір Євробачення-2023

Традиційно, переможця Національного відбору оберуть: журі – цього року це лідер гурту "Антитіла" та парамедик Тарас Тополя, переможниця Євробачення-2016 Джамала та лідерка рок-гурту The Hardkiss Юлія Саніна, і глядачі. Бали від суддів та глядачів враховуватимуться у відношенні 50 на 50.

Як проголосувати за фаворита

У день фіналу кожен українець може долучитися до того, щоб обрати представника. Для цього потрібно проголосувати за фаворита.

Голосування в Дії

Цього року українці вперше матимуть можливість проголосувати за свого фаворита в мобільному додатку Дія, де також можна дивитися фінал Нацвідбору онлайн. Раніше необхідно було телефонувати або надсилати смс, але зараз все можна зробити онлайн.

Для голосування в Дії треба зробити наступні кроки (якщо у вас є завантажений та оновлений додаток):

  • Зайдіть у Дію та авторизуйтесь за потребою;
  • натисніть Послуги,
  • після цього натиснути Опитування,
  • виберіть одного з 10 фаворитів.

Таким чином ваш голос зарахується. Номер виконавця у списку опитування буде відповідати порядку виступу під час прямого ефіру.


Як проголосувати в Дії / Скриншот з додатка


Як виглядає опитування в Дії / Скриншот із застосунку

Порядок виступів учасників / Фото з інстаграму Суспільного

Коли голосувати

Право проголосувати за фіналіста чи в Дії триватиме під час прямого ефіру фіналу, який почнеться о 17:00. Початок голосування відбудеться після виступу останнього фіналіста, щоб можна було справедливо оцінити кожного учасника. Про це оголосять ведучі Національного відбору, а також на екрані під час прямого ефіру буде текстове повідомлення.