На пресконференції Суспільного у представників Національного відбору Євробачення-2022 поцікавилися, чи всі конкурсанти відповідають правилам пісенного конкурсу. Так, журналісти натякнули, що один з учасників планував їхати в Росію з концертами 2018 року.

Гаряча тема Список учасників Національного відбору на Євробачення-2022

Усі учасники довгого листа перевірялись на відповідність правилам Євробачення. Усі учасники, які є в короткому листі, наскільки нам відомо, відповідають всім умовам Національного відбору. Я, здається, розумію, про кого ви говорите, але планувати – це не виступати. Тут я порушення не бачу,
– заявив Ярослав Лодигін.

Схоже, мова йшла про Alina Pash. У червні 2018 року вона збиралась виступити в кремлівському IT-центрі Сколково, який називають російською кремнієвою долиною. Однак співачка все ж відмовилась від концерту. Про це пише портал "Новини Закарпаття".

Alina Pash / Фото з інстаграму співачки

Варто зазначити, що подібні перевірки на виступи в державі-агресорці стали актуальні після Нацвідбору Євробачення-2019, коли перемогла MARUV з піснею Siren Song. Вона відмовилась підписувати угоду з НСТУ, яка забороняла гастролювати Росією, і поїхала у Москву збирати нагороди.

Цікаво Замість Сергія Притули: хто став новим ведучим фіналу Нацвідбору Євробачення-2022

Що відомо про Нацвідбір Євробачення-2022

  • До 10 січня 2022 року тривав прийом заявок на Національний відбір конкурсу. Всього надіслали 235 анкет.
  • Цьогоріч правила дещо змінились – замість двох півфіналів і одного фіналу проводитимуть лише фінал. Він відбудеться 12 лютого. У ньому змагатимуться 8 учасників.
  • Також змінилось місце трансляції відбору – раніше конкурс транслювали на каналі "СТБ" та UA: Суспільне, зараз же відбір показуватимуть лише на останньому.
  • Ведучою фіналу Нацвідбору Євробачення-2022 замість Сергія Притули стала Маша Єфросиніна, а ведучим грін-руму – Тимур Мірошниченко.