Євробачення-2021 вже підходить докінця, тож глядачам і пошановувачам шоу необхідно пригадати всі аспекти голосування. Організатори проєкту раніше встановили низку чітких правил конкурсу стосовно голосування. До прикладу, одне з них мовить, що заборонено голосувати за представника своєї країни.

Також читайте Результати голосування Євробачення-2021

Як глядачам голосувати на Євробаченні-2021

Для того, щоб проголосувати за улюбленого виконавця чи гурт, глядачам потрібен номер, на який вони зможуть відправити смс-повідомлення. Він з'явиться і оголоситься ведучими під час прямого ефіру шоу.

Як голосувати на Євробачення-2021
Як голосувати на Євробаченні-2021 / Фото Pixabay

  • Публіка може здійснити голосування, зателефонувавши на номер 7576, надіславши смс, або ж використавши мобільний додаток Eurovision Song Contest, який ви можете скачати тут.
  • Вікно для голосування також відкриється на сайті BBC Eurovision після виконання останньої пісні. Вам потрібно буде зареєструвати обліковий запис BBC, щоб проголосувати, але якщо ви коли-небудь дивилися що-небудь на iPlayer, цього робити не потрібно. Ви можете проголосувати онлайн тільки три рази.

Для гладачів Євробачення буде 15 хвилин, аби віддати свій голос конкурсантам. Згідно з правилами, телеглядачі мають 50% голосів. Інші 50% належать журі.

Цікаво Гурт Go_A увійшов до п'ятірки фіналістів Євробачення-2021 за прогнозами букмекерів

Як відбувається голосування у фіналі

Відомо, що у фіналі конкурсу телеглядачі і журі з кожної країни мають окремі набори балів.

  1. Першими завжди оголошують голоси журі кожної країни – оцінка до 12 балів. До слова, цьогоріч бали від України оголошуватиме українська співачка TAYANNA.

Голосування Євробачення 2021Євробачення-2021: правила / Фото з офіційної сторінки Євробачення в інстаграмі

  1. Коли ж стане відомо про бали від журі, до них сумуватимуть результати голосування від глядачів. Зазвичай, спершу оголошують країну, яка отримала найменше балів, і закінчують країною, яка отримала найбільше балів. Таким чином організатори тримають напругу й інтригу.

Що відомо про голосування на Євробачення 2021

Перший півфінал пісенного конкурсу Євробачення-2021 відбувся 18 травня. У ньому взяло участь п'ятнадцять країн. Після останньої композиції, виконаної мальтійською конкурсанткою Дестіні, глядачі отримали можливість надсилати свої голоси за улюблених виконавців.

Згідно з голосуванням першого півфіналу, у фінал увійшли 10 країн: Норвегія, Ізраїль, Росія, Азербайджан, Мальта, Литва, Кіпр, Швеція, Бельгія та Україна. Окрім них, та фіналістів другого півфіналу, за кубок шоу боротимуться 6 країн, які автоматично потрапляють у фінал (Німеччина, Франція, Велика Британія, Іспанія, Італія та Нідерланди).

У другому півфіналі аудиторія проголосувала за такі країни: Марино, Греція, Молдова, Ісландія, Сербія, Албанія, Португалія, Болгарія, Фінляндія та Швейцарія.