96-річна королева Єлизавета ІІ стала першим в історії британським монархом, який відзначив платиновий ювілей на троні, тож святкування було як ніколи масштабним – військовий парад Trooping the Color, служба подяки, концерт з Даяною Росс та вуличні вечірки по всій країні. Фінальну крапку в торжестві поставила сама Її Величність на балконі Букінгемського палацу.

Читайте також Світові зірки й королівська сім'я: якою була грандіозна платинова вечірка на честь Єлизавети II

Єлизавета ІІ з'явилася на балконі Букінгемського палацу з сім'єю

5 червня королева Єлизавета ІІ несподівано вийшла на балкон Букінгемського палацу після підняття королівського штандарта на параді. До неї приєдналися спадкоємці престолу зі своїми сім'ями – принц Чарльз з дружиною Каміллою Корнуольською, принц Вільям з Кейт Міддлтон і 8-річний принц Джордж. Поряд з хлопчиком також були його сестра Шарлотта та молодший брат Луї.

Її Величність постала перед багатотисячною публікою у зеленому пальті, зеленому капелюшку та білих рукавичках. Вона по-королівськи привіталася з нацією – помахала рукою – та слухала, як натовп співає неофіційний гімн "Боже, бережи королеву".

Усміхнена королева з'являється на балконі Букінгемського палацу, коли нація дякує їй за 70 років самовідданої служби,
– йдеться у підписі.

Яке чудове завершення цих екстра особливих платинових ювілейних вихідних. Дякуємо всім, хто прийшов сьогодні та у вихідні прославляти Її Величність Королеву,
– написали герцоги Кембриджські у своєму інстаграмі.

Для перегляду всіх фото гортайте вправо

Варто зауважити, що більшу частину "платинових" вихідних королева Єлизавета ІІ пропустила. Її не було ані на службі подяки в соборі Святого Павла, ані на концерті Platinum Party At The Palace, ані на ювілейних обідах, ані на театралізованому параді навколо Букінгемського палацу. Весь цей час вона була у Віндзорському замку.

Позолочена карета королеви Єлизавети ІІ: відео

Де з'являлася Її Величність під час платинового ювілею:

  • на балконі Букінгемського палацу під час авіашоу – параду повітряної оборони;
  • у саду Віндзорського замку, звідки запалила "Дерево дерев" на подвір'ї Букінгемського палацу. Воно є головним маяком, який об'єднує Велику Британію та держави Співдружності націй, і складається з 350 саджанців.