Про це 24 каналу розповів лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. За його словами, головна цінність українців – це свобода. Саме за неї люди виходили на майдани 2004, 2013-2014 років тощо.

Цікаво Війна за незалежність: як змінились українські зірки та їхні погляди з початком великої війни

Революції 2004 та 2013-14 років не дарма були. Саме там загартовувалося, викристалізувалося розуміння та усвідомлення того, що найбільша цінність для українців – це свобода, – наголошує Вакарчук.

Деякі іноземці не усвідомлювали різницю між українцями та росіянами

Вакарчук визнає, що іноземці інколи не розуміли, яка взагалі різниця між українцями та росіянами. Деякі говорили, що мови схожі та й в Україні багато хто спілкується російською. Лідер "Океан Ельзи" завжди відповідав просто та чітко, щоб не входити в довгі суперечки по історії. Адже для українця найбільша цінність це свобода. У росіян такого й близько немає.

Українці виходили на майдан, жертвуючи своїми життями. Скидали ненависного президента через те, що він посягнув на їхню основу цінність – свободу. Поки що в росії я такого собі не уявляю. Саме за це ми сьогодні боремося з нашим північним сусідом, – зазначив Вакарчук.

На його думку, українці завжди мають свою думку або діють за власними відчуттями, через що у нас трапляються певні суперечки один з одним. Але це цілком нормально. Українці повинні говорити один з одним та вирішувати проблемі питання.

"Мені здається, що це єдиний правильний шлях. Він довгий, але єдиновірний. Саме через суперечки, революції, війни, помилки, збиті коліна та лікті пройшли всі сучасні європейські країни. Ми повторюємо цей шлях. Можливо, дещо пізніше, але робимо це швидшими темпами", – впевнений Вакарчук.

Він щиро сподівається, що найближчі роки, а може й місяці будуть визначальними для успішного майбутнього України.

Вакарчук про головну цінність українців та майбутню перемогу України: дивіться відео

Додамо, в мережі завірусилося архівне відео з Кузьмою Скрябіним, який розповідає про свої відчуття на перший День Незалежності. У нього тремтіли ноги від страху та переживання за майбутнє України.