За словами Вікторії Апанасенко, вона відчувала себе голлівудською зіркою на конкурсі, адже усі хотіли з нею сфотографуватись та висловити свій жаль. 99% учасниць знали про війну в Україні, але були й такі, що ні. Проте вона і їм розповіла про російське вторгнення. Вікторія каже, що ні від дівчат, ні від організаторів не було негативу чи бодай якогось емоційного тиску. Представники оргкомітету розуміли, що їй морально важко, і намагалися усіляко підтримати.

Читайте також Активний булінг: "Міс Україна Всесвіт" Вікторія Апанасенко показала, що про неї пишуть в Росії

Проте на "Міс Всесвіт 2022" так і не прозвучала фраза про напад Росії на Україну, а самій українці не дали можливості висловитись на весь світ.

Фраза про те, що Росія напала на Україну, на сцені конкурсу не прозвучала ні разу. У мене було півторагодинне інтерв’ю, але взяли лише маленький шматок про моє волонтерство. Крім того, мені вручили одну з чотирьох спеціальних нагород – Spirit of Carnival Award. Інших дівчат запросили на сцену для вручення нагороди під час фіналу, а мене – ні. Зі мною записали відео за день до фіналу. Я думала, що то взагалі тестове відео, та його потім показали в трансляції. Але мікрофону мені не дали,
– розповіла Апанасенко.

Вона каже, що у той день дуже б хотіла виголосити промову про війну, адже у день фіналу конкурсу сталась трагедія у Дніпрі. У якийсь момент їй взагалі хотілось "знятись" з конкурсу, але вона не хотіла викликати в організаторів зайвого негативного ажіотажу.

"Я б вийшла на сцену і сказала про трагедію в Дніпрі, як мінімум. Це відбувалося у день фіналу. Коли я зранку побачила відео, як люди кричать під завалами, я плакала, у мене тремтіли руки. Дівчата мене заспокоювали. Я розмовляла з нашим оргкомітетом і думала, можливо, варто відмовитися від подальшої участі. Але я думала, що мене запросять на сцену для вручення нагороди, і я зможу щось сказати зі сцени. На жаль, не вийшло. Мені дуже шкода, мені від цього болить. Мені не дали навіть 20 секунд. Я не просила більшого. Мені дуже хотілося нагадати на велику аудиторію у прямому ефірі, що війна триває", – розповіла дівчина.

До слова Обзивала інших, – президентка "Міс Україна Всесвіт" розповіла про "огидну" поведінку росіянки

Зокрема вона додала, що для міжнародного конкурсу з нуля вивчила англійську мову, аби вільно нею володіти у США. З нею був перекладач, але її послугами вона так і не скористалась. Коли ж у неї була репетиція "топ-5", то вона виголосила сильну промову, від якої розплакались та аплодували майже усі дівчата. Можливо, це і вплинуло на те, що в прямому ефірі Вікторії більше не дали слова і що взагалі не допустили до фіналу конкурсу, як і росіянку Анні Ліннікову.

Саме слово "війна" звучало, але комбінація слів, що Росія напала на Україну – ні. Я не знаю, чому так. Я, правда, не маю відповіді на це питання. Але мені болить за це. Я зі своєї сторони зробила все, що могла. Я багато розповідала не лише про війну, але і про те, яка наша країна технологічна, які у нас талановиті та сміливі люди,
– підсумувала зірка.