Поки в мережі точаться обговорення щодо законності візиту Alina Pash в окупований Крим, Суспільний мовник побоюється, що України взагалі може не поїхати на Євробачення-2022. Нашого представника можуть не допустити до конкурсу через масштабний скандал, в який вплелась політика. Про це голова правління Суспільного заявив на пресконференції 14 лютого.

До теми Лодигін вибачився перед Kalush Orchestra за "люди з гір"

Якщо Європейська мовна спілка знайде заполітизованість конкурсу, може бути, що Україна взагалі не буде представлятися. Для нас у першу чергу правила,
– заявив Микола Чернотицький.

"Я закликаю представників ЗМІ до відповідального висвітлення цієї історії, бо насправді в цій ситуації будь-яке подальше рішення може бути сприйнято як політизація", – додав член правління Суспільного та суддя Нацвідбору Ярослав Лодигін.

Україна вже не брала участь у Євробаченні-2019 через політику

  • На Нацвідборі Євробачення-2019 перемогла скандалістка MARUV. Вона теж втрапила у політичний скандал через гастролі в Росії, неоднозначну позицію щодо війни на Сході та окупованого Криму.
  • Співачка відмовилася підписувати угоду з НСТУ, тож їй підшукували заміну. Однак ані Freedom Jazz, який посів друге місце, ані гурт KAZKA, який опинився на третій сходинці, не захотів їхати в Ізраїль.
  • Так, Україна вирішила відмовитися від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.