У прямому ефірі фіналу Нацвідбору Ярослав Лодигін назвав Kalush Orchestra "людьми з гір". Це також спричинило критику на його адресу.

Зверніть увагу Kalush Orchestra чи Alina Pash: кому віддали перемогу на відборі читачі 24 каналу

Під час пресконференції членів правління Суспільного, яка відбулася 14 лютого, Ярослав Лодигін публічно вибачився перед Kalush Orchestra за свої слова. Він зазначив, що не підібрав правильних слів у прямому ефірі, не мав за мету образити музикантів.

Ярослав Лодигін вибачився перед Kalush Orchestra

"Я перепрошую, якщо така оцінка когось образила. Через стислий ефірний час, кульмінаційний момент шоу, я допускаю, що мені не вистачило точності у формулювання. Звичайно, що я говорив не про якісь етнічні, регіональні або будь-які інші географічні фактори, які заважають якомусь учаснику представляти Україну на Євробаченні. Не говорю про те, що хтось зі степів і річок може представляти Україну, а з гір і лісів – не може. Справа не втому. Насамперед я оцінював як член журі, митець, продюсер. Ця оцінка безумовно є суб'єктивною і я на це маю право", – сказав Лодигін.

Ярослав відповів і на зауваження журналістів про те, що номер Alina Pash також був етнічним, вона називає сбее "дівчиною з гір", однак на її адресу такі коментарі не лунали. Лодигін зазначив, що особисто для нього пісня Аліни більше орієнтована на Європу, у ній є щось нове. А після Kalush Orchestra схожа на ті, що Україна вже презентувала на пісенному конкурсі.

Kalush Orchestra та фінал Нацвідбору

  • У фіналі Нацвідбору Kalush Orchestra виступив з піснею "Стефанія".
  • Від журі хлопці отримали 6 балів, а від глядачів – 8 балів.
  • Після оголошення результатів Kalush Orchestra запідозрили Суспільне у фальсифікації голосів, після чого розгорівся скандал.
  • Чимало прихильників конкурсу зазначають, що "Kalush злили".