Всесвітньо відомий фестиваль Burning Man солідарний з Україною. Так, у пустелі Блек-Рок люди з усього світу зможуть почути голос української співачки Alina Pash і побачити величезну інсталяцію нашого тризуба.

До теми "Вони дупля не вистрілюють": як Жадана зачепив італієць, який скасував його концерт у Мілані

Як виглядає 5-метровий тризуб на Burning Man

Арт-об'єкт Freedom Trident створив литовсько-американський табір Amber Dust. Це конструкція з фанери заввишки 4,8 метра.

Сьогодні тризуб є символом єдності та свободи. Символ наполегливості та цілеспрямованості, символ боротьби за свободу та демократію. Мудрість, закладена в тризубі, універсальна,
– кажуть автори інсталяції.

5-метровий тризуб на Burning Man​ / Фото НВ

Alina Pash на Burning Man

Крім того, на одній зі сцен Burning Man заспівала українка та учасниця Нацвідбору Євробачення-2022 Alina Pash. У неї вже відбулося два виступи – 30 та 31 серпня, а на 2 вересня запланований ще один сет. Примітно, що на фестивалі в США вона прочитала молитву за загиблих на війні в Україні.

До речі, на Burning Man запросили діджея з росії. Тож Alina Pash знову довелося виправдовуватися за появу на фестивалі з окупантами.

Виступ на одній із центральних сцен, Pyramid – це нагода заробити кілька додаткових балів Україні на міжнародній арені. Саме тому для мене присутність якогось російського діджея в лайнапі послідовно не переважає масштаб і впливовість цього заходу, тож я відпрацюю там в інтересах України, як це було й на Sziget,
– пояснила співачка в інстаграм-сторіс.

Alina Pash про виступ на Burning Man / Фото з інстаграм-сторіс співачки

Нагадаємо, у середині серпня Alina Pash та гурт KAZKA загриміли у скандал через виступ на фесті Sziget в Угорщині, де було троє артистів з росії.

  • Alina Pash поїхала на Sziget, бо була переконана, що "своєю "правильною" присутністю допоможе Україні на міжнародній арені набагато більше, аніж демонстративним демаршем". Ймовірно, так і сталося, адже на сцені найбільшого фестивалю Європи вона розрізала портрет Орбана, який тисне руку путіну, і вигукувала shame rasha – "ганьба росії".
  • Тоді як Олександра Заріцька з гурту KAZKA вигукнула зі сцени: "Війна не закінчилася. росія – терористична держава. Свободу "Азову". Слава Україні".