Литовська виконавиця Моніка Лю у фіналі Євробачення-2022 посіла 18 місце. Українське національне журі не віддало й балу співачці, так само як Польщі й Литві, – країнам, що найбільше підтримують нас та допомагають у війні з Росією.

До теми Учасники Євробачення-2022 переспівали "Stefania": зворушливі відео на підтримку України

Моніка Лю прокоментувала бали українського журі

Українці були обурені балами від суддів для Литви й Польщі у фіналі. Вони почали вибачатись та висловлювати підтримку представникам цих країн.

Литовська виконавиця Моніка Лю вирішила прокоментувати цю ситуацію. Вона впевнена, що глядачам нема про що турбуватись, адже вона отримала справжню підтримку від них.

Мої любі українці, я отримую так багато повідомлень від вас щодо голосування журі. Ви не маєте почуватись винними! Я отримала так багато підтримки від українських глядачів і так вдячна вам. Але у підсумку все зараз про вас і я не можу бути щасливішою за своїх друзів Kalush Orchestra. Залишилась ще одна перемога. Я 100% приїду до Києва. Слава Україні,
– написала співачка.


Моніка Лю про бали від журі / Фото з інстаграм-сторіз

Що сталось з українськими балами від журі

  • Катерина Павленко оголосила бали від українського національного журі у прямому ефірі гранд-фіналу. Їх розділили так: Велика Британія – 12 балів, Португалія – 10 балів, Нідерланди – 8 балів, Греція – 7 балів, Швейцарія – 6 балів, Азербайджан – 5 балів, Швеція – 4 бали, Австралія – 3 бали, Вірменія – 2 бали, Чехія – 1 бал.
  • Своєю чергою, Литва та Польща (та інші країни) віддали Kalush Orchestra 12 балів. Невдячність українського журі за підтримку нашої країни обурило глядачів. Може здатись, що у цих оцінках є політичний підтекст, але сьогодні немає аполітичних заходів чи ситуацій.
  • Представники національного журі України по різному коментували свої оцінки: Ірина Федишин намагалась переконати, що віддала Польщі 10 балів (а насправді поставила Польщу на 10 місце), Вадиму Лисиці стало прикро, але свої бали він назвав принциповими.