Король Чарльз III прибув до Вестмінстер-холу близько 10:30. Він приїхав разом із сином, принцом Вільямом, повідомляє 24 канал.

Зверніть увагу Похорон Єлизавети II: онлайн-трансляція, за якою спостерігає весь світ

Чарльз III на похороні матері

Короля зустріли бурхливими оплесками, коли він їхав уздовж параду Кінної гвардії.


Чарльз ІІІ / Фото Sky News

Згодом Чарльз ІІІ очолив жалобну процесію за труною Єлизавети ІІ. Він йшов у військовій формі поряд з сестрою принцесою Анною та братами Ендрю і Едвардом.

Чарльз ІІІ / Фото Getty Images

Чарльз ІІІ / Фото Sky News

Близько 10:50 процесія прибула до Вестмінстерського абатства. Заходячи в храм, король намагався непомітно витерти сльози хустинкою. На службі Чарльз III сів найближче до труни матері – у першому ряді. Поряд з ним була королева-консорт Камілла.


Чарльз III з членами сім'ї / Фото Sky News

Під час того, як усі співали "Боже, бережи короля", Чарльз ІІІ дивився прямо – на труну матері.


Чарльз ІІІ / Фото Sky News

Коли труну з тілом Єлизавети ІІ привезли до арки Веллінгтона, король Чарльз III став перед гробом та віддав честь востаннє.

Чарльз ІІІ та Камілла / Скриншот з відео

Як живе Чарльз III після смерті матері

  • Одразу ж після смерті Єлизавети ІІ Чарльз ІІІ автоматично став королем Сполученого Королівства та інших 14 країн.
  • Наступного дня, 9 вересня, монарх приїхав у Букінгемський палац та вийшов до публіки й поспілкувався з людьми. Ввечері він виступив з посланням до нації, де згадав матір, назвав Каміллу королевою-консортом і передав принцу Вільяму й Кейт титули принца та принцеси Уельських.
  • 10 вересня Чарльза ІІІ офіційно проголосили королем. Він їздив на зустрічі з представниками країн, спілкувався з підданими та звертався до парламенту.