Похорон чоловіка Її Величності міг би бути державним, оскільки відповідно до статусу він мав на це право. Однак покійний принц Філіп хотів, щоб церемонія відбулася в колі лише найрідніших людей. Також королівська сім'я унеможливила скупчення британців через пандемію коронавірусу. Загалом на похороні в церкві були присутні 30 людей: члени родини та особистий секретар герцога Единбурзького.

До теми Похорон принца Філіпа у Лондоні: відео з церемонії прощання

Усі вони прибули на приватну службу в каплицю Святого Георгія, що розташована у Віндзорському замку. Інші родичі перебували на вулиці, оскільки у Великій Британії все ще діють карантинні обмеження.

О 15:00 за британським часом (о 17:00 за Києвом) у Великій Британії відбулась хвилина мовчання, якою вшанували пам'ять принца Філіпа.

Детальний план церемонії прощання з принцом Філіпом

  • Жалобна процесія розпочалась о 16:45 за київським часом. Поруч із катафалком, на якому повезли тіло принца Філіпа, йшли королівські морські піхотинці, а також представники інших військ, з якими герцог був пов'язаний.
  • За труною, яку повезли на автомобілі Land Rover розробки принца Філіпа, пішли члени королівської родини: принцеса Анна, принци Чарльз, Едвард, Ендрю, Вільям, Гаррі та інші.
  • Після членів британської королівської сім'ї йшов штаб покійного герцога: особистий секретар, бригадний генерал Арчі Міллер Бейкуелл, офіцер особистої охорони, 2 пажі й 2 камердинери.
  • Королева Єлизавета II приїхала до каплиці окремо.

Читайте також Єлизавета II заборонила одягати військову форму на похорон принца Філіпа

  • Службовці королівського флоту, морської піхоти, горян, четвертого батальйону королівського полку Шотландії й ВПС вишикувались вздовж дороги, якою повезли тіло принца Філіпа.
  • Герцог з особливим трепетом ставився до збройних сил, які відігравали значну роль у його житті, тому їхні представники також брали участь у церемонії, а вищих військових посадовців можна було побачити серед гостей похорону.
  • На галявині біля східної частини замку загін королівської кінної артилерії дав салют з гармат, а у Вартовій вежі, що розташована в західній частині, задзвонили у дзвони.
  • Приватна служба відбулась в каплиці Святого Георгія. Провів її настоятель архієпископ Кентерберійський.
  • Після церемонії принца поховали у Королівській усипальниці.