Смерть принца Філіпа сколихнула увесь світ. Тиждень чоловіка Єлизавети II оплакували мільйони людей у різних куточках планети. Відомо, що герцог не хотів церемонії публічного прощання, тому його похорон за формою є королівським, але не державним.

Актуально Похорон принца Філіпа у Лондоні: онлайн-трансляція

Тіло принца Філіпа повезуть на Land Rover

Тіло герцога до похорону спочивало у приватній каплиці Віндзорського замку. Урочистий королівський похорон відбудеться в каплиці Святого Георгія.

Труну з тілом принца Філіпа принесуть до входу в палац і помістять в Land Rover. Цей автомобіль в 2016 році допомоміг модифікувати сам герцог. Також він вимагав, щоб машину перефарбували у військовий зелений колір. Відкрита задня частина спеціально обладнана для фіксації труни.


Тіло принца Філіпа повезуть на автомобілі Land Rover його ж розробки / Фото BBC


Тіло принца Філіпа повезуть на автомобілі Land Rover його ж розробки / Фото Getty Images

Напередодні дня прощання з принцом на офіційній сторінці королівської сім'ї в інстаграмі оприлюднили допис, у якому зазначено, що герцог Единбурзький брав активну участь у плануванні власного похорону. Отож, церемонія включатиме декілька унікальних штрихів, які відображають життя та діяльність чоловіка Її Величності.

Герцог був полковником гренадерської гвардії, яка зображена на фото з Його Королівською Високістю в 2017 році. Солдати з полку будуть серед тих, хто нестиме труну Його Королівської Високості.