На коронацію Чарльза ІІІ запросили лідерів з усього світу, окрім Путіна, Лукашенка та ще п'яти країн. Президент України Володимир Зеленський не підтверджував свою участь в історичній церемонії та перебуває з візитом у Нідерландах. Тоді як поява Олени Зеленської в Лондоні цілком очікувана та прогнозована.

Читайте також Корона, сережки й намисто: у яких коштовних прикрасах королева Камілла з'явиться на коронації

Олена Зеленська прибула в Лондон на коронацію Чарльза III

На Даунінґ-стріт перша леді України з'явилася в монохромному образі – вся в чорному. На ній прямі штани зі стрілками, піджак на ґудзиках і блузка з краваткою-зав'язкою. Цей ансамбль Олена Зеленська довершила туфлями на шпильках і золотими сережками.

Перша леді України відвідала Даунінг-стріт, 10 на запрошення дружини Прем'єр-міністра Великої Британії Акшати Мурті, яка зустріла Зеленську тепло. Вони обмінялися усмішками, поцілунками, попозували для фотографів, а тоді Акшата Мурті запросила Зеленську у свою резиденцію. Згодом до зустрічі також приєднався і сам Прем'єр-міністр Ріші Сунак.

Олена Зеленська відвідала Даунінг-стріт, 10: відео

Під час зустрічі дружина Володимира Зеленського передала Акшаті Мурті запрошення на третій Саміт перших леді та джентльменів, який відбудеться 6 вересня в Києві та буде присвячений темі ментального здоров’я. Олена Зеленська відзначила, що ця подія посилює роль перших леді та м’якої сили у світі для покращення життя різних країн і народів.

Ми навчаємо ваших військових, але насправді це ви навчаєте нас. Ми вчимося в України та українців, як бути такими сильними та стійкими,
– сказала Акшата Мурті.

Перша леді подякувала Великій Британії за підтримку

Під час візиту Олена Зеленська подякувала Великій Британії за підтримку України. Зокрема подякувала за організацію Євробачення спільно з українськими партнерами.

Неможливість проведення країною-переможцем цього конкурсу має стати ще одним нагадуванням світу про загарбницьку війну Росії проти України,
– наголосила вона.

Також перша леді України відзначила ще одну важливу подію, а саме Конференцію з питань відбудови нашої держави, яка відбудеться у Лондоні у червні. Вона висловила впевненість, що ця Конференція "значною мірою прискорить практичну реалізацію заходів з відновлення України".

На тлі вагомості надання військової допомоги не менш важливим є питання допомоги цивільному населенню. Відбудова лікарень, шкіл. Лікування поранених. Надання психологічної підтримки,
– сказала Олена Зеленська.

Олена Зеленська відвідала одну з найбільших бібліотек світу

Після зустрічі на Даунінг-стріт Олена Зеленська та Акшата Мурті разом відвідали Британську бібліотеку, яка є однією з найбільших бібліотек світу та, зокрема, зберігає 100 тисяч примірників українських рідкісних видань, преси та документів. Ба більше, з початку повномасштабного вторгнення у цій бібліотеці організовуються численні заходи, які присвячені українській культурі та літературі.

Там перша леді України не лише ознайомилася з українською колекцією, а й разом із генеральним директором закладу Ролі Кітінгом презентувала "Українську книжкову поличку". Це проєкт Олени Зеленської із поширення української літератури в бібліотеках світу, який налічує вже 170 поличок у 37 країнах.

З цієї нагоди Олена Зеленська та Акшата Мурті поспілкувалися з українськими дітьми, а також прочитали уривки із творів сучасного українського письменника Володимира Нікітенка українською та англійською мовами.

  • Нагадаємо, що з Акшатою Мурті Олена Зеленська познайомилася ще в листопаді 2022 року, коли була у Великій Британії з важливим візитом, адже виступала перед парламентом. Тоді їх теж бачили на Даунінґ-стріт.
  • Очікувалося, що перша леді України з'явиться на коронації Чарльза ІІІ сама, без чоловіка Володимира Зеленського. Як і на похороні Єлизавети ІІ у вересні 2022 року. Дружина президента була присутня з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.
  • Примітно, що Олена Зеленська особисто знайома з Чарльзом ІІІ. Це сталося 30 листопада 2022 року під час того самого візиту в Лондон. Вони побували в Українському католицькому соборі, де розташований лондонський Ukrainian Welcoming Centre. Крім того, вони разом, хоч і дистанційно, взяли участь у церемонії оголошення братерства між бібліотеками в Ліверпулі та Одесі.