48-річний Валерій Харчишин був одним з небагатьох артистів, які не сумнівалися в тому, що Євробачення-2023 вдасться організувати в Україні. Навіть після відмови Європейської мовної спілки він вважає, що це реально. Лідер "Другої ріки" просить ту отямитися, бо в пісенного конкурсу є всі шанси стати Americanоvision, передає 24 канал.

До теми Вигравали не заради кубку, а миру: реакція директора Kalush Orchestra на перенесення Євробачення

Валерій Харчишин пригрозив EBU

"Замість того, щоб сц*ти в штани, шукаючи нове місце проведення Євробачення, я б порадив Європейській мовній спілці не толерувати москальську культуру, сприяючи її поширенню через мовників у Європі. Бо раптом може так статися, що пісенному конкурсу доведеться змінювати назву на Americanоvision та шукати притулку у Сполучених Штатах, а не у Сполученому королівстві", – різко заявив нам Валерій Харчишин.

Членів Європейської мовної спілки він назвав "стурбованими грамотєями", які ризикують повторити долю міжнародного товариства авторів і композиторів CISAC. Те "топило" за "неможливість позбавлення Російського автарського общєства членства у світовому товаристві". Виключити Росію з CISAC Харчишин просив ще в березні.

Іншими словами. Або ми разом здолаємо зло й проведемо конкурс, або нехай йдуть слідом за русскім воєнним кораблем зі своїм Євробаченням,
– емоційно підсумував музикант.

Як до рішення EBU ставляться в Україні

  • Лідер Kalush Олег Псюк: "Наша команда дуже розчарована рішенням EBU. Маємо велику надію, що це можливо якось змінити. Ми дуже хочемо провести це Євробачення в Україні, наші ЗСУ зроблять усе можливе, щоб це було безпечно для всіх. Тому просимо EBU й усіх, хто приймає рішення, дати нам трошки часу. Ми вам докажемо, що все буде так, як має бути".
  • продюсер Ігор Кондратюк: "EBU прийняла єдино можливе логічне рішення. Бо під час війни й ракетних обстрілів Росією усіх регіонів України немає гарантії безпеки як учасникам, так і гостям конкурсу. Навіть якщо його провести в Ужгороді";
  • міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко: "Україна не згодна з характером прийняття такого рішення – коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів… Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення–2023 в Україні";
  • голова правління Суспільного Микола Чернотицький: "Ми розчаровані таким рішенням ЄМС. За цей місяць в Україні велика кількість людей кинула всі зусилля, щоб виконати умови для проведення Євробачення у нас... Ми звертаємося до партнерів щодо проведення подальших перемовин".