Європейська мовна спілка прийняла рішення не проводити Євробачення-2023 в Україні. Міністерство культури не погодився із заявою.

Важливо Євробачення-2023 не проведуть в Україні: ймовірно, у Великій Британії

Як Ткаченко відреагував на рішення мовної спілки

Міністр культури та інформаційної політики заявив, що Україні не дали можливість повпливати на це рішення.

Україна не згодна з характером прийняття такого рішення – коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів. Та вважає, що має всі підстави на проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони,
– наголосив Ткаченко.

"Ми чесно виграли Євробачення-2022 та виконали наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні – надали відповіді та гарантії по безпекових нормах та можливі місця проведення конкурсу", – додав міністр.

Олександр Ткаченко наголосив, що можливість провести Євробачення-2023 в Україні – "потужний сигнал для всього світу, що він підтримує Україну зараз". Мінкульт вимагатиме змінити рішення, бо вважає, що Україна може взяти на себе всі зобов'язання.

Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення Євробачення–2023 в Україні,
– резюмував міністр.

До звернення до Європейської мовної спілки доєднався не тільки Олександр Ткаченко, але й співачка Руслана Лижичко, лідер гурту Kalush Orchestra Олег Псюк та голова правління НСТУ Микола Чернотицький.

Рішення ЄМС щодо Євробачення-2023

  • 17 червня Європейська мовна спілка опублікувала заяву про те, що Україна не прийматиме Євробачення-2023. Це обґрунтували гарантіями безпеки, організаційними моментами та ситуацією в країні.
  • "EBU хотів би подякувати за щиру співпрацю та відданість дослідженню всіх сценаріїв протягом тижнів після перемоги Kalush Orchestra 14 травня в Турині та розділити сум і розчарування, що конкурс наступного року не відбудеться в Україні".
  • Організатори звернулись до BBC, з яким обговорюватимуть можливість проведення конкурсу у Великій Британії.