Деякі з них обурилися, оскільки не вважають Артема та Максима найкращими кандидатами для того, щоб діти вивчали їхні пісні у школах. Водночас були й ті, кому сподобався такий підхід до вивчення шкільного матеріалу, повідомляє 24 Канал.

Не пропустіть Блогер Машуковський освідчився бойфренду просто на вершині Говерли: романтичне відео

Барських і Пивоваров потрапили до шкільних підручників

У книгу з української мови для учнів 6 класу внесли тексти пісень Макса Барських "Буде весна" та Артема Пивоварова "Маніфест". Перший трек був написаний навесні 2022 року і за цей час має понад 6,7 мільйона переглядів у ютубі. "Маніфест" Пивоварова є не менш популярним серед слухачів. На сьогодні відеокліп на композицію переглянули 11 мільйонів разів. Ці треки були відібрані в рамках програми "Нова українська школа" з метою залучення учнів до вивчення займенників. Так, на 236 сторінці на дітей чекає завдання з уривками з пісень Барських та Пивоварова, яке вони мають виконати в парі.

Рядки з треку "Буде весна":

Хай буде весна,
Поки ми стоїмо до кінця,
І нас не зламає війна,
Наша віра єднає серця,
Україна навіки жива.
Україна – це наша земля.

Уривок з пісні "Маніфест":

Жовто-блакитне серце
І плаче, і сміється.
Жовто-блакитне серце
Ніколи не здається.
В кожній новій події
Там є моя надія.


Сторінка з підручника з української мови / Скриншот з онлайн версії книги

Здебільшого негативна реакція українців з'явилась через неоднозначну позицію Макса Барських щодо війни в Україні та мовного питання. Зокрема, він співав російською в турі на підтримку України, а українською почав писати лише після початку повномасштабного вторгнення. До того ж раніше як Пивоваров, так і Барських виконували російськомовні треки та виступали для громадян країни-терористки. Водночас після 24 лютого артисти активно займаються волонтерством, виступають для українців як в країні, так і за її межами. Ба більше, вони тепер пишуть українські пісні та випускають україномовні альбоми.

Реакція мережі

Чимало користувачів висловили невдоволення, ствердивши, що в Україні є більш гідні претенденти, ніж Барських та Пивоваров:

  • "Той Барських який був категорично проти збільшення української мови в українських медіа?! Проти українських пісень, українських дикторів і т. ін. І це вже під час війни було! Що я лише по його підпису в цьому протесті дізналась що він "український", а не російський співак? Бо він лише культуру ворогів і збагачував. Навіщо з перевзутих пофігістів робити героїв?!";
  • "З одного боку це пи*дець, а з іншого – можна подякувати, що не Потап і Монатік";
  • "Господі, б*я";
  • "Це повна с*ака";
  • "Жах...Чи це приклади того, як не треба писати й що не треба читати?".
Водночас були й ті користувачі, які були в захваті від ідеї:
  • "Абсолютно правильна думка. Це логічно мати щось сучасне";
  • "Так, дійсно! Дочка сьогодні показала підручник, і я була приємно здивована";
  • "Непогано. Я не фанат їхньої творчості, але ці пісні дуже гарні. До речі, сьогодні, проймають до глибин. А діти на сучасному краще сприйматимуть нудний матеріал";
  • ""Хай буде весна" – коротенька пісенька, але в її змісті – велика надія. А вона нам тоді, весною 2022 року, так була потрібна!".

Пивоваров і Барських у шкільних підручниках: дивіться відео онлайн