Український мультиартист Монатік був за кордоном тоді, коли почалась війна. Там він і залишився разом з сім'єю. Співак пояснив своє рішення.

Читайте також Старий людоїд, – Тіна Кароль написала емоційний вірш-прокльон про Путіна

Чому Монатік виїхав за кордон

Це було дуже складно. У нас одна валіза. Ми не знаємо, куди нам їхати, що нам робити. Нас позбавили життя. І нам треба щось думати. У нас двоє маленьких дітей. І я не можу в такий складний час, коли ми абсолютно нічого не розуміємо, просто взяти й все: "Я пішов". Я не міг залишити їх напризволяще,
– відповів музикант.

"Якось так сталося, що Бог за руку потягнув, і я опинився поряд із ними. Я повинен був переступати через якісь свої внутрішні пориви "я повинен бути там", через своє чоловіче его".

Монатік додав, що разом з дружиною зійшовся на рішенні бути корисними настільки, наскільки можна. Артист займався благодійними концертами, організовував гранти для музикантів та підтримував українців на інформаційному фронті.

"Ми домовилися, що максимально допомагатимемо, будемо максимально корисними. І це справді заспокоювало. Ми в перший місяць багато зробили та продовжуємо робити... Багато людей зверталися по допомогу, ми нікому не відмовляли. А потім зателефонувала Олена Кравець і запропонувала приєднатися до благодійного туру".

Музикант зауважив, що пам'ятає 23 лютого як сьогодні – він з дружиною будував плани на майбутні дні й навіть місяці. Ранок наступного дня повністю змінило життя. "І це ми за кордоном, а що відчували люди всередині країни... І ось прокидається цей синдром уцілілого та миттєво зжирає тебе зсередини. Ти одразу хочеш їхати, бути корисним. Було дуже багато вагань".

Варто додати, що Монатік заявляв, що не бачить себе зі зброєю в руках, на відміну від його колег. Тоді він також посилався на сім'ю, бо не хотів залишати дружину, дітей та йти воювати. "Я не можу уявити, що когось убиваю".