Нещодавно Беар Гріллз долучився до команди амбасадорів UNITED24, щоб просувати напрям "Відбудови України". Тепер він підтримав ініціативу стартапу Respeecher – Share UA voices. Завдяки їй світові зірки можуть висловити слова підтримки українською мовою і власним голосом, зазначає 24 Канал.

Це цікаво Представниця Великої Британії на Євробаченні-2023 забула слова пісні під час концерту: відео

Беар Гріллз заговорив українською

Це відбулося завдяки технології штучного інтелекту. У відео ведучий українською закликає українців не здаватись і захоплюється стійкістю їх духу. Також він оголосив про запуск освітньої платформи для молодих українців BecomingX. Зворушливий ролик Гріллз розмістив на особистій сторінці в інстаграмі, за якою стежать майже 6 мільйонів користувачів мережі.

Ця технологія штучного інтелекту дозволяє зробити так званий кросмовний переклад. У відео Share UA Voices зірки висловлюють українцям слова підтримки власними голосами й українською. Навіть якщо вони не знають мови. Однак такі ролики Respeecher створ.є лише за згоди зірок.

Як це працює

Після погодження ML-модель тренується 3-5 днів, аби голос й тональність були схожими. За допомогою нейронних мереж, створюється копія голосу, яку накладають на озвучку тексту, який зачитали українською. Раніше команда стартапу завдяки штучному інтелекту створила синтезовані голоси для Дарта Вейдера, Люка Скайвокера та гри God of War Ragnarok.

Ще раніше до ініціативи Share UA Voices також долучились Еббі Севедж із серіалу Netflix Orange is a new black та мати Ілона Маска – Мей Маск.

Нагадаємо, Беар Гріллз приїжджав в Україну наприкінці листопада 2022 року. Тоді автора програми Man vs. Wild ("Вижити будь-якою ціною") помітили на одній із АЗС, де він спілкувався з військовим у формі. Згодом ведучий зустрівся з Володимиром Зеленським, з яким прогулявся по Києву та погрівся у Пункті незламності.