Нещодавно Святослав Вакарчук заступився за деяких росіян – сказав, що не потрібно вважати ворогами тих, хто виступив проти вторгнення. Але для 24 Каналу Женя Галич зізнався, що таку думку не підтримує.

Дивіться також Я не ношу манікюр тепер, – Женя Галич розповів, як його змінив рік війни

Женя Галич не погодився з Вакарчуком

Фронтмен O.Torvald пояснив, що добре пам'ятає Революцію Гідності. Він нагадав, що росіяни не спромоглися хоч би наважитися на протест попри те, що їх значно більше. Та ні ЗМІ, ні люди, що не підтримують війну, навіть не можуть наважитися промовити це вголос.

У День пам'яті Героїв Небесної Сотні згадував, що відбувалося на Майдані, і розумів, що зовсім невеликі групи людей протистояли силовикам дуже завзято й дуже сміливо. І не вони тікали від силовиків, а силовики тікали від людей, які хотіли відстояти свою точку зору, хотіли відстояти незалежність своєї країни.

Женя Галич додав, що лише після повномасштабного вторгнення певні жителі Росії висловили протест. Однак війна триває більше, аніж рік. За цей час всі ті самі люди сиділи, склавши руки.

"Зараз уже ясно, що вони проти війни. Це добре. Але потрібно було бути проти війни весь цей час. На ці теми потрібно було говорити дуже-дуже давно. Тому я не виправдовую жодного з них, на жаль. Я розумію, що може це радикально, але тільки радикальними методами ми зможемо здобути свою повну незалежність".

Останні десять років, двадцять років. Говорити про те, що ми другорядна країна, країна, яка походить від Росії, і так далі. Ну хто з росіян у цьому розбирався? У них є імперські замашки, і вони з ними живуть, але це насправді зовсім не так. Мені здається, що вони давно мали б говорити про це і брати з нас приклад. Вони просто заздрять, що ми змогли, а вони ні.

Інтерв'ю з Женею Галичем: дивіться відео онлайн

  • Зауважимо, Святослав Вакарчук не назвав імен тих росіян, яких поважає. Він дотримується думки, що не на часі спілкуватися з такими артистами чи акторами, чи виходити з ними на одну сцену. Єдиним меседжем має бути той, у якому Україна прямує до перемоги.
  • Водночас його колега Андрій Хливнюк зізнавався, що продовжує дружити з Noize MC (Іваном Алєксєєвим). Музикант та військовий вважає його "нормальним, живим, тверезим чоловіком". Російський репер Noize MC засуджував російське вторгнення з 2014 року, а вже після 24 лютого покинув Росію та виступав з благодійними турами.