Як з'ясувалося, старший лейтенант ЗСУ Святослав Вакарчук не підтримує думку, що немає "хороших русскіх". Він каже, що люди, які насмілилися виступити проти режиму Путіна, заслуговують на повагу.

До теми Вакарчук зізнався, що його найбільше вразило після поїздки у Бахмут: "Такого ще не бачив"

Святослав Вакарчук заступився за деяких росіян

Ті, хто знайшли в собі сили в Росії виступити прямо проти цього жаху, який відбувається, вони самі себе протиставляю… Це зовсім інша історія. Якщо вони щиро бажають перемоги Україні, тоді ворогами їх вважати не потрібно… Я поважаю позицію тих, хто абсолютно відкрито засудив агресію Путіна та Росії. Вони є, ми їх знаємо й, безумовно, їхня позиція заслуговує на повагу,
– висловився Святослав Вакарчук.

Конкретних імен лідер "Океану Ельзи" не назвав, бо українці нібито й так знають цих опозиційних акторів і музикантів. Він хоч і поважає їх, але не спілкується, бо "не до цього зараз". Виходити з проукраїнськими росіянами на одну сцену для артиста теж не на часі.

Думаю, що зараз не потрібно давати жодних інших меседжів, крім то, що Україна йде вперед і має перемогти,
– наголосив Вакарчук.

Святослав Вакарчук про росіян, яких поважає / Скриншот з відео

Він вкотре нагадав, що "на війні світ чорно-білий", а мовчання – це теж підтримка ворога: "Тут не може бути ніяких компромісів, що хтось поза політикою – мистецтво чи спорт. Тому що не можна бути поза політикою, коли вбивають людей, нищать будинки, коли відбуваються страшні акти вандалізму, тероризму".

Нагадаємо, нещодавно у лещатах Кремля опинилася акторка Лія Ахеджакова, яка називає Росію "родиною-уродиною" через вторгнення в Україну. Її вигнали з театру "Современник", якому вона віддала 50 років життя. Однак тікати від режиму зірка не хоче й не буде, бо "нехай вони їдуть". Мабуть, Ахеджакова мала на увазі людей з департаменту культури, які прибрати її з репертуару театру.