Ще в липні минулого року Європейська мовна спілка відмовилася проводити Євробачення в Україні через безпекові заходи й передала конкурс Великій Британії, яка посіла друге місце. Лише зараз, коли перший півфінал відгримів, Володимир Зеленський натякнув, що це несправедливо, бо Ліверпуль далеко, і не всі українці зможуть доїхати на свою вечірку.

До теми Руслана влаштувала "дикі танці" на прийомі Ріші Сунака в Лондоні: яскраві фото

Зеленський прокоментував Євробачення-2023 у Великій Британії

Я дуже поважаю Британію: її громадян і прекрасну державу. Від початку моя думка була, якщо ми не зможемо приймати Євробачення, воно повинно відбутися в якійсь з держав, яка має з нами спільні кордони, як то Словаччина або Польща, або ще якась держава, куди наші люди могли б поїхати, де це було б дуже близько,
– чесно зізнався Володимир Зеленський.

Як з'ясувалося, ще минулого року президент зв'язувався з організаторами, але до нього не дослухалися. Серед його аргументів було те, що Польща прийняла кілька мільйонів українських біженців, які хотіли б відчути, що життя продовжується.

"Я зв'язувався з людьми з Євробачення, які ухвалюють рішення. У них інший погляд на це. Але головне, що конкурс відбувається. Мені здається, що фанатів у конкурсу дуже багато. Тож нехай всі демонструють свої таланти", – підсумував він.

Разом з тим Зеленський окреслив, що зараз головне, і це аж ніяк не Євробачення: "Я скажу вам відверто: прикро, що гинуть наші люди на нашій землі. Мені здається, це пріоритет. І прикро, що життя зараз інше. Але ми знаємо, заради чого ми боремось".

  • У травні 2022 року, після перемоги Kalush Orchestra, Володимир Зеленський висловлював впевненість, що рано чи пізно Євробачення відбудеться в Україні: "Ми зробимо все, щоб одного дня учасників і гостей Євробачення приймав український Маріуполь".
  • До речі, є політик, який наполягав на проведенні Євробачнення-2023 в Україні – експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон. У червні 2022 року він казав: "Київ чи будь-яке інше безпечне українське місто було б фантастичним місцем для цього".
  • Однак пізніше, після оприлюднення рішення Європейського мовного союзу, Борис Джонсон виступив з новою заявою: "Президент Зеленський і я погодилися, що де б не проходило Євробачення-2023, воно має звеличувати країну та народ України. Велика Британія безпосередньо виконає цю обіцянку і влаштує фантастичний конкурс від імені наших українських друзів".